Новини

Протести “євробляхерів” по всій Україні: дайджест “Прямого”

Протести “євробляхерів” по всій Україні: дайджест “Прямого”

По всій Україні проходить акція протесту “Всеукраїнська акція непокори”, організована активістами громадської організації “Авто Євро Сила”. Організатори протесту запевняють, що акція безстрокова і вимагають скасування нещодавно прийнятих Верховною Радою законопроектів стосовно процедур розмитнення автівок на єврономерах.

12:36 У Харкові продовжується акція протесту громадської організації “Авто Євро Сила”. Всього приблизно 200 машин приїхали на блокпост “Пісочин”. Майже 500 людей перебувають там з 9:00 ранку. А ще рух транспорту частково перекривали у двох містах: Чугуів та Високе. На блокпосту “Пісочин” найбільша акція, адже це дорога на Київ.

Люди не повністю перекривали дорогу, а просто ходили час від часу по пішохідному переходу, і давали автівкам проїжджати трасою.

Також тут присутня поліція. В напрямку на Чугуїв відбулася бійка. Водій, який поспішав на роботу, зчепився з одним із мітингарів.

12:27 У Києві, за словами кореспондента “Прямого” Антона Голобородько, відрізок вулиці Грушевського біля Верховної Ради України справді перекритий, і рух заблоковано. Але до Арсенальної і Європейської площі продовжується рух автомобілів. Добратися до місця проведення акції вдалося фактично без проблем. Так, загалом у Києві це вплинуло на транспортну ситуацію, але не можу сказати, що надто глобально, щоб транспорт у столиці зупинився.

Зараз тут знаходиться близько тисячі людей, декілька сотень автомобілів, люди продовжують протестувати, висуваючи свої вимоги до Верховної Ради.

У співорганізатора ГО “Авто Євро Сила” Андрія Щербини можемо запитати, чим саме не влаштовує прийнятий законопроект протестувальників?

– Цілком законопроект хороший, але нас не влаштовує те, що не були прийняті правки до нього від народу. А були підтримані від депутатів, які лобіюють весь автомобільний бізнес. Ми хочемо, щоб народні обранці прийняли, всього на всього, відмінили коефіцієнт віку у розрахунку акцизної ставки розмитнення автомобіля.

– Вас часто звинувачували у небажанні сплачувати податки. І якщо досзволити у великій кількості завозити старі європейські автомобілі, то це може суттєво погіршити екологію в країні. Чи це так?

– Ми не “не хочемо”, а не можемо заплатити тому, що законодавства такого не існує. А з приводу екології, то хочу звернути увагу, якщо у когось є сумніви. то в першу чергу потрібно позакривати ті заводи, які насправді забруднюють навколишнє середовище…

11:34 Як повідомили патрульні поліцейські Львівської області, на Київській трасі представники громадської організації “Авто Євро Сила” передислокувалися до пішохідного переходу до с. Старий Милятин, де планують перекривати рух на пішохідному переході з періодичністю у 10 хвилин ходять – 30 хвилин пропускають рух.

10.00 У Львові на площі Ринок відбувається акція євробляхерів. Зібралось до 40 автівок на єврономерах. Згодом до акції долучилися молодики у спортивному одязі та в масках. Вони називають себе представниками національної безпекової платформи, проводять  попереджувальну акцію. Водночас, за інформацією “Прямого”, на кордоні, на всіх пунктах пропуску у Львівській області черги відсутні.





9:25 У Харкові на блокпосту під назвою “Пісочин”. Як повідомила кореспондент “Прямого” Наталя Білокудря, на місці проведення акції зібралися велика кількість машин з єврономерами. Рух транспорту поки що не перекривають Машини стоять обабіч дороги. На автівках є плакати з гаслами, наприклад, “ми, народ України, за доступне авто” або “не для нашої шиї такі акцизи”. Водії протестують проти акцизу.

“При тому, що наша країна йде в ЄС, і ціни, наприклад на бензин, вони вже такі, як у Європі. А на машини ціни в рази більші ніж там. Не можна людей заганяти в такі умови, що ми повинні платити стільки ж, як платили і розповідати нам, що ми йдемо в Європу і живемо краще. Ми хочемо їздити на хороших машинах за нормальні кошти. За її справжню вартість, а не за те, скільки нам сказали за неї віддати. Бо це просто не чесно”, – розповів учасник акції протесту у Харкові.

Учасник протесту також зазначив, що при умові, якщо зроблять нормальну вартість розмитнення автомобілів. Тобто таку, яку зможе собі дозволити не середньостатистична людина, а трішки нижче середньостатистичної. То усі із задоволенням розмитнять свої автівки і заплатять податки.

Він додав, що у більшості протестуючих просто немає змоги заплатити необхідну суму за розмитнення.

9:24 У Києві, за словами кореспондента “Прямого” Антона Голобородько, Вулиця Грушевського і справді перекрита, але конкретно біля будівлі Верховної Ради. В сторону до Арсенальної та до Європейської площі вулиця не перекрита, але машини встановлені біля тротуарів з обох боків, чим суттєво обмежують рух транспортних засобів.

Сам мітинг проходить безпосередньо біля Верховної Ради. Мітингувальників не влаштовують той закон, що був прийнятий кілька тижнів тому. Вони вважають, що ті ставки і тарифи на розмитнення і акцизи, що були встановлені, – вони є несправедливими. І вимагають перегляду.

9:05 У Миколаєві, за словами репортера “Прямого” Дмитра Тьосова, акція мала початися о 9:00. Учасники трохи запізнюються і збираються на відстані 2 км від місця проведення акції. Протестувальники запевняють, що не будуть перекривати дорогу на Київ, а лише обмежать рух. Адже це дорога міжнародного значення. Заявлено участь близько 150 автівок. Вони збираються встановити імпровізовану сцену, обмежити швидкісний рух і провести тут свою акцію.

8:17 У Києві під Верховною Радою зібралися учасники акції протесту “Всеукраїнська акція непокори“. Машин вже досить багато. За попередніми даними в акції візьмуть участь понад 50 тисяч громадян. Приїхали машини Нацгвардії, а також патрульна поліція України. Поки що рух автівок не обмежений, але вже трохи ускладнений.

Зараз маємо змогу поговорити зі співзасновником ГО “Авто Євро Сила” Олександром Чернявським. Скажіть, будь ласка, чого вимагаєте?

– Якщо загалом розглядати питання, ми вимагаємо доступного розмитнення. А саме, ми просили у народних депутатів, щоб вони у формулі акцизу прибрали вік. Таким чином, щоб наприклад для автомобіля 2018 року повна платіжка за розмитнення з усіма податками була близько 40%. І для автомобіля, який самий доступний, наприклад 2000 року, теж становила приблизно 40%. Так є в Європі. Різниця лише в тому, що в Європі податки 4-20%. А ми були згодні платити до 40%.

Ми сподівалися отримати це. Написали правки. Тобто абсолютно справедливі умови. А нам зробили наступне: дозволили лише новим автомобілям, які по 100-200 тисяч доларів платити по 40%. А автомобілям, які зараз доступні громадянам України, тобто за 1-2 тисячі доларів – їм відсоткова ставка за всі платежі становитиме 100-200%. При цьому вони повністю зняли оподаткування на ввезення кузовів в Україну.

Таким чином ми розуміємо, що цей закон є лобістським. І знову ж таки якимось певним олігархічним структурам зробили “лазівку” – нуль розмитнення. А для звичайних громадян, які власне і вийшли на протести, від 100% до 200% розмитнення потрібно буде платити.

Тому Наша вимога дуже проста. Ми хочемо, щоб як на доступні автомобілі було 40%, так і на автомобілі, які більш молоді також 40%. Для цього потрібно зараз проголосувати за постанову, яка скасовує ці законопроекти, і повернути назад у парламент. для того, щоб вони прибрали коефіцієнт віку. Все.

– Скажіть будь ласка, акція проходить не тільки в Києві. Її було анонсовано як всеукраїнську. Які саме локації, які міста, які траси?

– В будь-якому разі ми попереджали, що будемо лише обмежувати рух. Кожен громадянин має право вільно пересуватися дорогами. Це дуже важливо. Якщо хтось перекриває дороги, то це можуть бути якісь інші організації. Наша організація заявила це чітко і виписала це на сторінці у Facebook, що ми лише обмежуємо. Тому, що звичайні громадяни ні при чому. Це просто привертання уваги.

Так дійсно, це буде в кожній області України масово. Така акція нова. Такого масштабу ще не було. Тут в Києві ми починаємо з шостої години ранку. Вся країна приєднується о 9-10 годині.

– Є інформація, що така акція проходить на україно-білоруському кордоні. Що, начебто, автівки на литовських номерах не пускають машини з української сторони. Прокоментуйте, будь ласка, чи маєте ви відношення до цієї організації і чи це ваші протестувальники?

– Ми узгоджуємо всі наші дії, як перед Верховною радою, так і на дорогах, чи перед кордонами, з усіма службами і діємо в межах законодавства України. Ми попереджали у Facebook, що ми лише обмежуємо. Ми не перекриваємо. Якщо якісь організації, чи люди намагаються скористатися з цієї ситуації і наростити напругу, то це їхня відповідальність.

Тому, що ми за два роки довели, що ми завжди діємо лише в рамках законодавства. І завжди розуміємо, що звичайні громадяни ні до чого. Це просто привертання уваги, тому на кожній нашій акції за всі роки ми завжди лишали вільний проїзд. І, як Ви бачите, машини їздять.

Так, затори будуть. Але ви повинні розуміти, що навіть коли дорожні служби щось роблять, або коли проїжджають VIP-персони також перекривають дороги. І люди змушені чекати. Конституцією України надано право громадянам вимагати. Ми намагаємося отримати для кожного українця доступне розмитнення. Це стосується кожної родини. Щоб кожен українець мав можливість розмитнити авто за 40% від вартості автомобіля.

Нагадаємо, учасники об’єднання власників автомобілів з іноземною реєстрацією анонсували 20 листопада перекриття автомобільних шляхів міжнародного значення та державних установ в усіх областях України.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.