“З ким воює Україна? І що сталося на фронті?”: журналіст про брифінг у Зеленського щодо ескалації на Донбасі
рутерс
Офіційні заяви представників чинної української влади суперечать повідомленням штабу ООС.
На це звернув увагу журналіст Олексій Братущак у своєму блозі на “Українській правді”., коментуючи заяви президента Володимира Зеленського, начальника Генштабу Руслана Хомчака і секретаря РНБО Олексія Данілова на вчорашньому брифінгу.
“Наймасовіший обстріл за останні кілька років та наступ росіян на Луганщині. Таким був ранок для багатьох українців.
Але не для всіх.
Хочу звернути увагу на різні трактування цього бою, які сьогодні лунали з вуст різних представників влади.
1. З ким воює Україна? Хто здійснив цей наступ?
Зеленський: “Незаконні збройні формування”.
Хомчак: “Незаконні збройні формування ОРДЛО”.
Данілов: “Сили, які не зацікавлені у продовженні переговорів у Нормандському форматі”.
Мендель (відкривала брифінг на Банковій): … (взагалі не згадала ту сторону)
Сівохо: … (взагалі не згадав ту сторону)
Штаб ООС: “Збройні формування Російської Федерації, російські окупанти, російські найманці”.
2. Що сталося зранку на Луганщині?
Зеленський: “Цинічна провокація, щоб зірвати мирний процес”.
Хомчак: “Це не провокація, хотіли захопити пости, показати маленьку перемогу”.
Данілов: “Провокації, як відбулося сьогодні”.
Мендель: “Подія, яка змінила дещо ситуацію на Донбасі”.
Сівохо (російською): “Циничная провокация”.
Штаб ООС: “Спроба противника прориву лінії розмежування, спроба підступно прорвати позиції українських військових”.
Різниця в трактуваннях очевидна.
І ось тут хочу звернути увагу на заклик штабу ООС до журналістів: “Просимо засоби масової інформації користуватися лише перевіреною та офіційною інформацією, яка надходить від Командування операції Об’єднаних сил”.
Для себе я роблю такий висновок: перевірена інформація щодо подій на фронті – лише у штабу ООС, а у Зеленського та інших офіційних осіб – інформація не перевірена…
Ба більше, у декого з офіційних осіб заяви суперечать повідомленням штабу ООС. Тому не варто поширювати їхні фейки…”, – написав Братущак.
Нагадаємо, 18 лютого о 5 ранку російська гібридна армія атакувала українські опорні пункти в районі Золотого. Штаб ООС уточнив, що збройні формування Росії атакували позиції поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. За його даними, ЗСУ вже зазнали втрат.
У результаті бою поблизу Золотого загинув один український воїн, четверо отримали поранення.
За словами п’ятого президента України, лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка, наступ російських військ в районі Золотого – це той “мир”, який може надати президент РФ Володимир Путін Україні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.