З’їв рибу і потрапив в реанімацію: у Києві госпіталізували шестирічну дитину з ботулізмом
У Києві шестирічна дитина потрапила до реанімації з ботулізмом. Про це в коментарі виданню 44.ua повідомив в. о. директора Київського лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я Сергій Чумак.
“23 грудня о 13:35 надійшло попереднє повідомлення про випадок захворювання на ботулізм. Хворий 2012 року народження, мешканець Солом’янського району вживав 19 грудня в’яленого карася, якого приготував батько”, – зазначив Чумак.
Повідомляється, що у потерпілого виникла біль у животі.
“21 грудня сім’я звернулася за невідкладною медичною допомогою. На наступний день хлопчика госпіталізували, а потім перевели до реанімаційного відділення. Хворому ввели ботулінічний анатоксин. Наразі дитина знаходиться в лікарні”, – йдеться у повідомленні.
Чумак додав, що від початку 2018 року в столиці на ботулізм захворіли 11 людей, з них одна 47-річна жінка померла.
Ботулізм – важке харчове отруєння, викликане вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) і при неправильних умовах зберігання або транспортування продуктів харчування.
Кращий спосіб захистити своє здоров’я – утримуватися від їжі, якість якої споживачеві невідомо.
Раніше в Херсонській області було зареєстровано смертельний випадок від ботулізму.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.