Як відомо, 2 лютого Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти нардепа від ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака і контрольованих ним телеканалів “112-Україна”, NewsOne, ZIK – “Новий формат”, “Аріадна ТВ”, “ТВ Вибір”, “Партнер ТВ” та “Лідер ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”, “Нові комунікації”.
За два роки президентства Зеленський тільки зараз почав ухвалювати рішення проти проросійської пропаганди – Костинський
Рішення від 2 лютого 2021 року про введення санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака і контрольованих ним телеканалів – це перші дії Зеленського у боротьбі з проросійською пропагандою за два роки президентства.
Про це в ефірі “Прямого” заявив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (2015-2020) Сергій Костинський.
Він наголосив, що Володимир Зеленський лише зараз почав будувати власну політику щодо проросійських телеканалів.
“Формувати свою політику відносно російського та проросійського мовлення в Україні Володимир Зеленський почав лише зараз. Багато хто йому приписує те, що було обмежено ліцензії телеканалу “112” ще в 19 році. Багато ще приписують, що якась була робота по NewsOne. Я тут відповідально заявляю, що Володимир Зеленський почав боротися з проросійськими телеканалами лише зараз”, – заявив Костинський.
Він наголосив, що раніше від Володимира Зеленського не було жодних політичних рішень щодо цього питання.
“Це рішення РНБО – це перше рішення, до якого дотичний пан Зеленський. До цього взагалі не було нічого”, – підкреслив колишній член Нацради.
Зазначимо, що рішення про закриття телеканалів було прийняте у 2018 році за Порошенка Постановою ВР про санкції. Серед авторів були Ігор Лапін, Сергій Висоцький, Тетяна Чорновол та інші. Постанову “Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” проголосували 4 жовтня 2018 року 229 депутатів.