За танки ще доведеться поборотися – Зеленський підбив підсумки “Рамштайну”
Сьогоднішня зустріч у форматі “Рамштайну” зміцнить стійкість України, однак Києву ще доведеться поборотися за постачання сучасних танків.
Про це український президент повідомив у відеозверненні.
“Сьогоднішній “Рамштайн” зміцнить нашу стійкість. Партнери принципові у своєму ставленні – вони будуть підтримувати Україну, скільки це необхідно для нашої перемоги.Так, ще доведеться поборотись за постачання сучасних танків, але щоденно ми робимо сильнішою очевидність безальтернативності того, що рішення щодо танків має бути ухвалене”, – заявив Зеленський.
Як повідомлялось, новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розповів, що керівники оборонних відомств понад 50 держав під час 8-го засідання Контактної групи з питань оборони України у німецькому Рамштайні не дійшли згоди щодо постачання основних танків, але рішення щодо цього може бути прийняте дуже швидко.
Зазначимо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та міністр оборони США Ллойд Остін після зустрічі у Рамштайні, заявили, що Україна отримає достатньо зброї, щоб отримати перевагу на фронті та незабаром перейти у наступ.
До слова, на відкритті засідання Контактної групи з питань оборони України на американській авіабазі “Рамштайн” у Німеччині президент Володимир Зеленський закликав союзників надати далекобійні ракети та винищувачі F-16.
Нагадаємо, під час відкриття засідання контактної групи з питань оборони України, також відомого як “Рамштайн” міністр оборони США Ллойд Остін закликав іноземних колег бути рішучішими у допомозі України.
Раніше мовник CNN повідомляв про те, що напередодні “Рамштайна” міністри оборони США і Німеччини не дійшли згоди щодо танків для України.
Як повідомляло німецьке видання Suddeutsche Zeitung, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що може погодитись на передачу Україні танків Leopard 2, лише якщо США постачатимуть Києву свої танки Abrams.
Однак у відповідь на це у Білому домі заявили, що кожна країна повинна ухвалювати власне рішення про безпекову допомогу Україні.
Своєю чергою новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, шо не вважає, що рішення щодо постачання Україні танків Leopard якось пов’язане з постачанням танків Abrams від США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.