Закон про дезінфомацію будуть використовувати не проти російської пропаганди, а проти тих, хто критикує владу – Іллєнко
Законопроєкт про дезінформацію потрібен не для того, щоб боротися з російської пропагандою, а щоб змусити мовчати всіх, хто критикує чинну владу.
Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат VIII скликання Андрій Іллєнко.
“Я не вірю в те, що нинішня влада реально збирається боротися з російським інформаційним впливом. Тому що все, що ми бачимо навколо, цьому суперечить. Нам розказують, що подивилися в очі Путіну і зрозуміли, що він хоче миру. Розказують про те, що ми вже от-от готуємо вибори на окупованому Донбасі. Нам розказують про те, що взагалі мир за будь-яку ціну Сьогодні країна просто наповнена проросійськими медіа, наповнена проросійськими і відверто антиукраїнськими інформаційними впливами. І ніхто з цим навіть для галочки не намагається боротися.
Відповідно, в цій ситуації я не вірю, що цей інструмент, ця кувалда, яку вони отримають у свої руки, якщо цей закон буде ухвалений, він буде використовуватися во благо. Він буде використовуватися лише для того, щоб закривати рот неугодним. Як інформаційна безпека України чи боротьба з російською пропагандою покращиться, якщо всіх журналістів змусити вступати в якусь організацію, яка буде їх контролювати, цензурувати? Яка буде, як в радянські часи, пропісочувати їх на якихось зборах, – як це призведе до того, що буде менше російської пропаганди? Це просто намагання заткнути рота тим, хто критикує нинішню владу”, – наголосив екснардеп.
Депутат “Європейської Солідарності” Микола Княжицький заявив, що законопроєкт про запобігання дезінформації підштовхує Україну на до тоталітаризму російського та китайського зразка.
Диктаторський законопроєкт про дезінформацію: як влада планує взяти під контроль усі українські ЗМІ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.