Засідання ТКГ: Кремль вимагає особливий статус Донбасу у Конституції і розведення по всій лінії зіткнення
Росія на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську, яке відбулося вчора, 18 грудня, наполягає на закріпленні у Конституції України особливого статусу Донбасу та розведенні сил на всій лінії зіткнення.
Про це заявив повноважний представник Росії в контактній групі Борис Гризлов за підсумками засідання ТКГ, передають російські ЗМІ.
“Мінські домовленості абсолютно недвозначно говорять, що особливий статус Донбасу повинен бути зафіксований в конституції України і що всі питання законодавчого та конституційного статусу повинні бути узгоджені з представниками Донецька і Луганська”, – заявив Гризлов.
Він підкреслив, що “саме такий підхід відображений і в паризькому документі Нормандської четвірки.
Гризлов додав, що Київ як і раніше відмовляється обговорювати питання про взаємне відведення військ уздовж всієї лінії зіткнення в Донбасі.
Представник РФ додав, що контактна група в середу обговорила питання поетапного продовження розведення сил і засобів уздовж всієї лінії зіткнення, в тому числі питання угоди про розведення сил і засобів на трьох нових ділянках.
“При цьому київська делегація, як і раніше відмовляється обговорювати питання про розведення сил і засобів уздовж всієї лінії зіткнення, хоча зрозуміло, що три чергових ділянки повинні розглядатися тільки як черговий етап, як крок до повного розведення сил і засобів”, – підкреслив Гризлов.
У свою чергу прес-секретар представника України у ТКГ з урегулювання конфлікту на Донбасі Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що українська делегація прибула в Мінськ з чітким розумінням щодо необхідності реалізації домовленостей лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі 9 грудня 2019 року.
За її словами, йдеться про:
• повний та всеосяжний режим припинення вогню, який має бути запроваджено до кінця 2019 року,
• взаємне звільнення утримуваних осіб, повний і безумовний допуск міжнародних організацій, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, до всіх осіб, незаконно утримуваних в ОРДЛО,
• узгодження трьох ділянок з гуманітарною метою,
• надання доступу СММ ОБСЄ до всієї неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону в режимі 24/7,
• забезпечення роботи КПВВ “Золоте”.
“Сторони дуже грунтовно обговорювали і питання обміну утримуваними. Вони доклали значних зусиль, щоб сприяти звільненню та обміну осіб, які утримуються в зв’язку з конфліктом, до кінця року, і тим самим втілити в життя рішення нормандського саміту з цього питання”, – написала Оліфер у Facebook.
Нагадаємо, вчора міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що на засіданні ТКГ у Мінську не вдалося домовитись про обмін утримуваними особами.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.