Зеленський очікує прогресу щодо Донбасу протягом наступних шести місяців – Пристайко
Президент України Володимир Зеленський очікує прогресу з врегулювання ситуації на Донбасі протягом наступних шести місяців, але якщо цього не станеться у рамках Нормандського процесу, то Київ вживатиме інших заходів.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв’ю Die Welt.
“Я можу говорити виключно про наші очікування. Президент України Володимир Зеленський хоче досягти справжнього прогресу протягом наступних шести місяців. Що планує Кремль, я не знаю. Він скоріше очікував, що український народ знесилиться та буде тиснути на свій уряд погодитись з агресією. Але такого не сталось. І навіть якщо західні санкції не є ідеальними і коли нашим західним партнерам стає все важче їх утримувати, вони завдають шкоди економіці Росії. І це змушує росіян рухатись в правильному напрямку”, – заявив міністр. .
За його словами, запрошенням Великої Британії і США до переговорного процесу щодо Донбасу Зеленський хотів дати зрозуміти, що Україна можемо чекати ще п’ять років.
“І якщо ми скоро не побачимо прогрес у Нормандському процесі, то ми будемо вживати нових заходів, щоб змінити існуючу динаміку. Але це не означає, що ми підемо діяти наодинці. Ми будемо залишатись в діалозі з нашими партнерами та пропонувати зміни, які, сподіваємось, що принесуть більшу ефективність процесу”, – додав глава МЗС.
За словами голови комітету Ради з питань інтеграції України з ЄС Іванни Климпуш-Цинцадзе, зустріч у Нормандському форматі може відбутись лише в тому випадку, якщо сторони попередньо дійдуть згоди щодо рішень по досягненню миру на Донбасі.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що міг би долучитись до переговорів щодо миру в Україні, якщо це буде необхідно учасникам переговорів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.