Новини

Зеленський у Борисполі продемонстрував поведінку, запозичену з часів Російської імперії – Таран

Зеленський у Борисполі продемонстрував поведінку, запозичену з часів Російської імперії – Таран

Поведінка президента Володимира Зеленського у розмові з чиновниками у Борисполі була запозиченою з часів Російської імперії, яка називається “цар хороший, а бояри погані”.

Про це в коментарі “Прямому” сказав політолог Сергій Таран.

За його словами поведінка Володимира Зеленського у Борисполі є неприпустимою, оскільки вона дає приклад того, що можна робити якісь речі, які йдуть поза законом, поза тими нормами, які має демонструвати державний чиновник. І якщо президенту дозволено так поводитись, то очевидно, що й інші чиновники будуть поводитись так само.

“Я думаю, що від цього будуть страждати не лише інші чиновники, а в тому числі й громадяни України, які будуть спілкуватися з тих чи інших питань з представниками держави. Але я хочу сказати, що подібна поведінка дуже давня. В нас зараз говорять, що це нібито Зеленський перебрав таку поведінку чи то в Путіна, чи в Лукашенка. А насправді це має набагато глибші корені – це така частина “руского міра” яка називається “цар хороший, а бояри погані”, і вона покликана продемонструвати громадянам-холопам, як кажуть в “рускому мірі”, те, що “цар” турбується про громадян і готовий карати “бояр”, – сказав Таран.

Він розповів, що така форма поведінки в Російській імперії була дуже довгий час. Завжди цар любив показати, що чиновник або боярин може поводитись погано, але цар такий справедливий, що готовий публічно карати. Вона була створена для того, щоб населення Росії бачило те, що насправді в усьому винні бояри, в усіх негараздах в країні винні якісь чиновники, але цар – хороший, може щось не знати і не чути, але готовий покарати одразу, як щось дізнається.

“Саме ці стереотипи були перебрані свого часу Лукашенком і Путіним і зараз досить не вдало їх перебрати намагається Зеленський. І я сподіваюся, що він зупиниться, тому що в Україні такі історії дуже погано працюють. Бо від будь-якого навіть найвищого чиновника очікують насамперед результатів, а не такої показової поведінки”, – додав Таран.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на зустрічі з посадовцями у Борисполі посперечався з міським головою Анатолієм Федорчуком про забруднення озер фекаліями.

Читайте також: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ГОДУНКА: ЩА ПОЗВОНЮ БАКАНОВУ ПО ПОВОДУ ЭТОГО ЧЕРТА

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.