Зеленський вимагає покарати Клімкіна за відповідь на ноту Росії
Президент України Володимир Зеленський спрямував прем’єр-міністру Володимиру Гройсману листа щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна через відповідь українського МЗС російському відомству.
Про це повідомляє прес-служба президента.
Як заявив керівник Офісу президента Андрій Богдан, таке рішення президент ухвалив у зв’язку з тим, що МЗС не поінформувало його про ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 25 червня, яка стосувалася звільнення полонених українських моряків, та ноту-відповідь з українського боку.
“Ураховуючи, що міністр закордонних справ України особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю за необхідне порушити питання про здійснення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, про результати якого поінформувати”, – йдеться у листі Зеленського.
Богдан заявив, що, відповідно до 102-ї і 106-ї статей Конституції України, президент відповідає за міжнародний напрям та визначає зовнішню політику України, а згідно з положенням про Міністерство закордонних справ, міністр закордонних справ зобов’язаний доповідати президенту про події на зразок ноти Міністерства зовнішніх справ Російської Федерації щодо 24 моряків.
Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що українська відповідь на дипломатичну ноту МЗС Росії викриває приховані мотиви російської сторони щодо захоплених моряків.
Раніше президент Володимир Зеленський висловив обурення з приводу дій міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись з главою держави, відповів на ноту Росії щодо полонених моряків.
25 червня МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації, у якій міститься цинічна пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У зовнішньодипломатичному відомстві заявили, що вимагають від Росії без будь-яких подальших умов виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнити захоплених 24 українських моряків.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.