Зеленський хоче винести на референдум питання про статус олігархів в Україні
Фото: Reuters
Президент Володимир Зеленський заявив, що має намір винести питання про статус олігархів в Україні на всеукраїнський референдум. Він підкреслив, що це може бути єдине питання, яке буде обговорюватися за допомогою референдуму.
Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.
“До тих, хто спробує зламати депутатів, у мене буде одне питання. І це питання про статус олігархів, яке буде винесено на всеукраїнський референдум. Це питання буде першим, а для когось можливо останнім”, – підкреслив президент.
Він також додав, що законопроєкт про олігархів демонтує ставлення України до олігархічної системи.
“Не можна володіти депутатами, міністрами, або будь-якими чиновниками. Цей законопроєкт демонструє наше ставлення до олігархічної системи. У нас є олігархи, вони впливають на політику, але цього більше не буде”, – заявив Зеленський.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
Водночас спікер Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що у президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом
За словами позафракційного депутата Гео Лероса закон про олігархів є початком диктатури Зеленського.
Помічник держсекретаря США Деніел Фрід заявив, деолігархізація не повинна стати перерозподілом власності на користь нових олігархів біля влади
Читайте також: Закон про деолігархізацію виводить з-під удару справжніх олігархів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.