Зеленський руйнує Нормандський формат – Павленко про зустріч з Путіним
Фото: president.gov.ua
Зруйнувавши Нормандський формат президент України Володимир Зеленський допоможе російському колезі Володимиру Путіну зробити Росію посередником у переговорах про Донбас, а не стороною конфлікту.
Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко.
“Руйнуючи Нормандський формат, Зеленський і компанія, на жаль, ведуть Україну за тим сценарієм, який дуже вигідний і дуже зрозумілий для Путіна. Цей формат був покликаний тримати Росію стороною конфлікту, а не посередником, як вони зараз хочуть. Путін хоче перевести війну на Донбасі у внутрішньоукраїнський конфлікт, як це зробила Росія на Кавказі чи в Молдові, щоб вислизнути й сказати, що вона посередник. Росія скаже, що “мы тут не при делах”, ми посередники, а ви всередині країни розбирайтесь. А РФ й надалі буде стягувати танки… Вони ж навіть не приховують: танки, солдат, офіцерів, все що завгодно стягують і нікуди не дінуть своїх солдат з кордонів, тому ви тільки спробуйте рипнутися… І таким нависанням будуть далі диктувати дорогу Зеленському”, – сказав нардеп.
“Ми поки спостерігаємо дуже безвідповідальну поведінку Зеленського і його Офісу. Тому що фактично руйнується Нормандський формат, який мав одну, але дуже важливу перевагу – він тримав Росію за столом переговорів про Донбас. Не про російську мову і російську церкву, а про російську агресію. І примушував спільним тиском Німеччини, Франції та України при постійному контакті й увазі Сполучених Штатів Америки (впливати на Росію – ред.)”, – зазначив він
За його словами, розмови про залучення Сполучених Штатів до Нормандського формату – це вигадування велосипеду.
“На жаль, схоже, що обрано шлях заради ефекту, заради певного серіалу і того, щоб люди чекали, що буде в наступній серії: все-таки Луїс Альберто поговорить з Маріанною чи не поговорить, буде ця зустріч чи не буде? От заради таких вау-ефектів, на жаль, приноситься в жертву зміст і, найгірше, приносяться в жертву інтереси України”, – резюмував Павленко.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що Україні потрібно створити новий формат міжнародних переговорів для завершення війни на Донбасі.
Раніше представник України в ТКГ заявив, що Україна, Німеччина і Франція можуть переглянути формат “Мінська-2“.