Політика

Зеленський та Офіс Президента самоусунулись від проблем COVID-19 і фінансування медицини – дослідження

Зеленський та Офіс Президента самоусунулись від проблем COVID-19 і фінансування медицини – дослідження

Фото REUTERS

У середині березня  2020 року Зеленський створив Координаційну раду з протидії поширенню COVID-19.  Зазначалося, що її основним  завданням  є моніторинг ситуації та напрацювання пропозицій щодо здійснення ефективних заходів, спрямованих на протидію поширенню COVID-19 в Україні. Однак наразі невідомо, коли відбувалися засідання ради протягом останніх місяців, які там були учасники та які приймалися рішення.

“Європейський інститут” пише, що на додаткові запити ЗМІ в Офісі президента змогли надати лише один протокол селекторної наради. Вона відбулася 25 березня 2020 року під головуванням президента України Володимира Зеленського, за участю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, голів обласних державних адміністрацій, голів обласних рад та міських голів міст-обласних центрів.

Тоді на засіданні органам виконавчої влади було доручено виконання низки рішень, зокрема про:
• Сприяння спрощенню процедури виділення коштів з резервного фонду в умовах надзвичайних ситуацій.
• Видатків на доплату медикам, які задіяні до боротьби з коронавірусом.
• Забезпечення працівників окремих органів влади засобами індивідуального захисту.
• Тимчасової заборони перетинання державного кордону для деяких категорій осіб.
• Забезпечення одиноких осіб похилого віку продуктовими наборами.
• Забезпечення харчуванням особового складу Збройних Сил України.
• Підтримки суб’єктів мікро- та малого підприємництва на період карантину.
• Формування реєстру потреби регіонів у медичному обладнанні.

Але за півтора року невідомі остаточні результати Координаційної Ради. На думку, “Європейського інституту” це свідчить про те, що президент України Володимир Зеленський самоусунувся від проблеми поширення захворювань на COVID-19 та недостатнього фінансування медицини та лікарів.

Раніше медики розповіли депутатам з “Європейської Солідарності” правду про доплати, страховки і забезпечення лікарень.

Нагадаємо, що впродовж 2020 року з Фонду боротьби з COVID-19 використали 89% передбачених коштів, або 63,7 млрд грн, за загальним фондом держбюджету, а також 2,8 млрд грн зі спеціального фонду.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.