“Зернова угода” пішла в історію – Ердоган
фото: REUTERS
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що попри рішення Росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи, цей договір уже увійшов в історію як приклад успішної дипломатії.
Про це повідомило агентство Анадолу з посиланням на виступ турецького лідера на пресконференції у Саудівській Аравії.
Він також висловив сподівання, що російський диктатор Володимир Путін все ж хоче продовження зернової угоди. За словами Ердогана, він проведе переговори з Путіним на цю тему в серпні, коли той приїде в Туреччину.
“Попри сьогоднішню заяву, я вважаю, що президент Росії Путін хоче, щоб цей гуманітарний міст продовжувався”, – сказав Ердоган.
Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що російський диктатор Володимир Путін погодився з ним про потребу в продовженні “зернової угоди” після 17 липня. Однак у Кремлі це спростовують.
Напередодні у Bloomberg повідомляли, що світові лідери намагаються врятувати міжнародну угоду, яка дасть Україні змогу постачати зерно морем. Однак російські чиновники продовжують виступати проти продовження цієї ініціативи.
Нагадаємо, у Євросоюзі виступили з закликом продовжити “зернову угоду”. Європейська комісія оцінила переговори щодо Чорноморської зернової ініціативи за лідерства ООН та Туреччини та закликала всі сторони цієї угоди продовжити її дію для забезпечення постачання українського зерна його споживачам на світовому ринку.
Раніше у британській розвідці попереджали, що Росія планує шантажувати світ блокуванням Чорноморської зернової угоди заради переслідування власних інтересів, зокрема відновлення транспорту аміаку трубопроводом Тольятті – Одеса.
Як повідомляв “Прямий”, 5 червня у Кремлі заявили, що Росія не бачить перспектив для того, щоби “зернова угода” була продовжена, але консультації з представниками ООН щодо чинних домовленостей продовжуються.
Водночас у Держдепі США поінформували, що Росія намагається перешкоджати морському трафіку з українським зерном в одному з морських портів, який працює в межах Чорноморської зернової ініціативи. При цьому РФ продовжує порушувати “зернову угоду”.
Як відомо, 17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження “зернової угоди”. Вона триватиме ще як мінімум два місяці.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.