Україна отримає від газової угоди з РФ лише $500 млн прибутку на рік – депутат
Погодившись на умови Росії у новій газовій угоді Україна поступилась своїми інтересами і, по суті, програла переговори.
Таку думку у ефірі “Прямого” висловив народний депутат від “Європейської Солідарності” Микола Величкович.
“30-35 мільярдів прокачки через нашу газотранспортну систему навіть при теперішніх тарифах – це є собівартість утримання системи. 40 мільярдів, мінус 30-35, дає в рік прибутку всього-на-всього 500 мільйонів. Тобто відмовляємося від 12 мільярдів на користь того, що ми будемо протягом чотирьох років заробляти по 500 мільйонів, тобто сумарно 2 мільярди. Хай буде ще в цьому році буде мільярд. 12 проти 3 мільярдів. Я думаю, всі дорослі люди і навіть діти в школі вміють рахувати і дивитися, кому це вигідно”, – зазначив депутат.
За його словами, поступку зробила саме українська влада, яка поступилась національними інтересами країни.
“Коли нам говорять, що це велика поступка – то це не поступка. “Північний потік” має пропускну спроможність 55 мільярдів. А зараз Росія качає в Європу 95. Тобто цих 40 мільярдів – це різниця між тим, що може пропустити “Північний потік” і те, чого буде бракувати Росії в теперішніх умовах. Це не те, що вони роблять велику послугу. А це Росія всім замилює очі і каже, що це послуга. Це Україна через свої інтереси дає поступку, щоб вони закрили свої інтереси, і плюс за рахунок України зняли свої ті всі судові позови. І таким чином вони виграють, а Україна знову програє”, – додав Величкович.
Нагадаємо, раніше у “Нафтогазі” повідомили, що контракт на транзит газу через територію України можуть підписати з “Газпромом” до 27 грудня 2019 року.
“ГАЗПРОМ” МОЖЕ ПРИПИНИТИ ТРАНЗИТ ПІСЛЯ ВІДКЛИКАННЯ УКРАЇНОЮ СВОЇХ ПОЗОВІВ – “НАФТОГАЗ”
На думку народного депутат від “Європейської Солідарності” Ірини Фріз, новий газовий контракт між “Нафтогазом” та “Газпромом” укладений на невигідних для України умовах.
Нагадаємо, під час тристоронніх переговорів щодо транзиту газу було досягнуто домовленості, що НАК “Нафтогаз України” відкличе позов до ВАТ “Газпром” на 12,25 мільярди доларів.
На переговорах про транзит газу, що пройшли у Мінську, Російська Федерація погодилася виплатити Україні 3 мільярди доларів боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.
20 грудня Єврокомісія, Україна і Росія на переговорах у Мінську досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій.
Раніше представник Єврокомісії на вчорашніх газових переговорах Марош Шефчович повідомив, що Україна та Росія досягли принципової угоди про новий контракт щодо транзиту газу.
До того президент Росії Володимир Путін в ході телефонної розмови обговорив з лідером Франції Еммануелем Макроном проблематику транзиту російського газу в ЄС через територію України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.