Суспільство

Злочин проти історії: окупанти вивезли понад сотню культурних пам’яток з Криму

Злочин проти історії: окупанти вивезли понад сотню культурних пам’яток з Криму

Росіяни в тимчасово окупованому Криму привласнили 110 культурних пам’яток під час археологічних розкопок в період з 2014 по 2025 роки.

Про це розповіли в пресслужбі ГУР.

Цінні артефакти були виявлені окупантами під час нелегальних археологічних розкопок на таких об’єктах археології:

  • “Поселення Артезіан”;
  • “Генуезька фортеця Чембало”;
  • Південне передмістя Херсонесу Таврійського.

Також росіяни викрали цінності з римського табору на території городища Кадиківське, на місці якого окупаційна влада Севастополя планує збудувати торгівельний центр.

До того ж експонати із Національного заповідника “Херсонес Таврійський” були вивезені під прикриттям тимчасової експозиції в музеї історії Єкатеринбурга.

В проєкті War&Sanctions розділ “Викрадена спадщина” доповнено інформацією про місця нелегальних археологічних розкопок, факти викрадення культурних цінностей та інші протиправні дії окупаційної влади РФ на території ТО Криму.

В ГУР нагадали, що за кожен воєнний злочин, вчинений проти українського народу, буде справедлива відплата.

Раніше стало відомо, що російські окупанти в Херсоні викрали майже 360 тисяч документів Національного архівного фонду.

До слова, росіяни знищили стародавню фреску в “Ханському палаці” в окупованому Бахчисараї. Будівельники вирішили, що фреска — просто старе тинькування і прибрали покриття.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.