Зміна очільника МОЗ не врятує команду Зеленського від провалу вакцинації в Україні – “Європейський інститут”
Фото: Reuters
Заміна міністра охорони здоров’я не змінює суті та принципів управління, якими послуговуються у “команді Зеленського”: безпорадність, непрофесійність, перекладання відповідальності на інших.
Про це заявили фахівці з “Європейського інституту”.
На жаль, Україна продовжує триматися у десятці “лідерів” серед країн Європи за добовою смертністю від COVID-19 та за кількістю нових інфікувань. Але таке “чемпіонство” мало тішить.
За понад три місяці Україна вакцинувала лише мільйон щеплених однією дозою і трохи понад 100 тисяч – двома. За перші три місяці сусідня Польща щепила 11% свого населення, а Ізраїль – майже 59%.
При цьому новопризначений міністр Ляшко у стилі відставленого Степанова запевняє, що ще через три місяці, тобто до вересня, кількість вакцинованих якимось чином має збільшитись на 5 мільйонів, а до кінця грудня – ще на 18 мільйонів.
Однак реалістичність таких обіцянок залишається під питанням, оскільки за процентом охоплення вакцинацією у “загальному заліку” країн Україна посідає 132 місце зі 178, між Нікарагуа та Соломоновими островами.
На перших місцях за охопленістю вакцинацією перебувають відносно невеликі країни, такі Як Ізраїль чи Мальта. Але й великі країни, де у політиці не лише клоуни, теж попри труднощі справляються з вакцинацією.
У Великобританії першу дозу щеплення отримали 58% громадян, у США – 50%. Від них дещо відстають Німеччина, Італія та Франція, де рівень охоплення першою дозою приблизно – 37-43%. Росія, що вакцинує громадян продуктами власного виробництва, що мають проблеми з сертифікацією в ЄС, першою дозою щепила 11%.
У сусідній Польщі рівень охопленості щепленням вищий у в 15 разів! Там першу дозу вже отримали 35% населення. Вона йде одразу після Франції, Естонії та Швейцарії.
Вже зараз видно, що з такими темпами план вакцинації від РНБО та президента буде зірвано. 31 травня в Україні щепили трохи менше ніж 14 тисяч. Тим часом у сусідній Польщі того ж дня вакцинували в 11 разів більше людей – 163 тисячі. Для того, аби вакцинувати 70% дорослого населення до кінця року, в Україні мають щодня робити в середньому по 100 тисяч щеплень. Тобто у 7-10 разів більше, аніж зараз.
От і виходить, як арифметичному законі – від перестановки доданків значення суми не змінюється. У результаті маємо таку ж безпорадність, яка загрожує колективному імунітету суспільства. І так мало не в кожній сфері управління.
Нагадаємо, згідно зі статистичними даними Україна посідає третє місце в Європі за добовою смертністю від коронавірусу.