Війна

ЗСУ взяли на озброєння новий піхотний реактивний вогнемет українського розроблення

ЗСУ взяли на озброєння новий піхотний реактивний вогнемет українського розроблення

фото з відкритих джерел

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ піхотний реактивний вогнемет, який розробили фахівці одного з українських підприємств оборонно-промислового комплексу.

Про це повідомляє пресслужба оборонного відомства України.

У Міноборони розповіли, що це переносна зброя, призначена для ураження вогневих точок противника, легкоброньованої та автомобільної техніки. Також вогнеметом можна знищувати живу силу противника за укриттями, перепонами та на відкритій місцевості.

Вогнемет оснащений реактивною гранатою зі спеціальною термобаричною сумішшю. За своєю фугасною дією вибух цієї гранати еквівалентний детонації артилерійському снаряду великого калібру. У місці її влучання з’являється шар вогню об’ємом близько п’ятнадцяти кубічних метрів і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить майже 2500 градусів. Небезпека для живої сили противника зберігається на відстані понад півсотні метрів від епіцентру вибуху.

Зазначається, що особливо ефективним є використання вогнемета під час штурмових дій в міському середовищі: на ділянках з капітальною забудовою, заглибленими укриттями тощо. Наприклад, противник, який укрився у цегляному будинку, не матиме шансів на виживання, якщо постріл вогнемета вибухне всередині.

Раніше повідомлялось, що за перше півріччя 2024-го Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ п’ять зразків бронетехніки різного призначення. Серед них є машини українського виробництва.

Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що в Україні планують виділити додаткові 370 мільярдів гривень на закупівлю озброєння.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.