Війна

Amnesty International зреагували на дії росіян на ЗАЕС

Amnesty International зреагували на дії росіян на ЗАЕС

Фото: Telegram "Енергоатому"

Правозахисна організація Amnesty International засудила розташування російських військ на Запорізькій атомній електростанції.

Свою заяву Amnesty International опублікувала у Твіттері.

“Росія використовує атомну електростанцію в Запоріжжі, Україна, як військову базу. Твердження, які ми отримуємо безпосередньо з Енергодара, міста, що прилягає до атомної станції, красномовно говорять про жахливий вплив російської мілітаризації на цивільне населення”, – йдеться в заяві.

Тим часом військове керівництво РФ шантажує Україну та світ, заявивши про мінування Запорізької атомної електростанції та готовність її підірвати.

Нагадаємо, російські військові обстрілюють ЗАЕС, щоб знищити її інфраструктуру та відімкнути від енергосистеми України. У МАГАТЕ жорстко засудили такі дії окупантів, адже це реальний ризик ядерної катастрофи.

Зокрема, російські війська 5 серпня обстріляли магістраль, що транспортує водень на Запорізьку АЕС. Внаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву.

Водночас в Організації Об’єднаних Націй сподіваються, що обстріли Запорізької АЕС в Україні припиняться, і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) отримає доступ на станцію.

Також раніше повідомлялося, що російські військові розташували в машинній залі першого енергоблоку Запорізької АЕС щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброєю й вибухівкою. Це може спричинити “другий Чорнобиль”.

Як відомо, російські окупаційні війська фактично перетворюють захоплену Запорізьку АЕС на військову базу поблизу фронту і використовують її як щит, тримаючи співробітників атомної станції і місцевих мешканців в заручниках. ЗАЕС перебуває під контролем російських військових з 4 березня.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.