Війна

Армія РФ розгортає нову літню наступальну кампанію: що відомо

Армія РФ розгортає нову літню наступальну кампанію: що відомо

ОСУВ "Хортиця" Віктор Трегубов/ Фото з відкритих джерел

Армія РФ намагається розгорнути нову літню наступальну кампанію, створюючи нову точку напруги на північ від Харкова.

Про це в ефірі “Суспільного” повідомив речник ОСУВ “Хортиця” Віктор Трегубов.

“Росіяни зараз вступають у пік літньої кампанії. І, здається, вони намагаються досягти якихось результатів до того, як на них почне справді впливати ситуація з логістикою та постачанням паливно-мастильних матеріалів. Тому ми бачимо дуже сильне пожвавлення на Лиманському напрямку. Також помітне пожвавлення на інших напрямках — Куп’янському, Південнослобожанському, Північнослобожанському і навіть Великобурлуцькому, який зазвичай є тихим. Там теж спостерігаються певні рухи”, — сказав Трегубов.

Він зазначив, що Росія відображає на своїх картах перебільшені досягнення своєї армії на фронті.

За його словами, це свідчить про ті цілі, які російське командування ставить перед військами.

“Вони малюють присутність у Лимані, малюють окупацію Куп’янська, малюють Козачу Лопань тощо. Тому ми маємо справу з тим, що для них першочерговим є збільшення контролю над територіями на Лиманському напрямку. Вони все ще не полишили надій і щодо Куп’янська — як самого міста, так і українського плацдарму на річці Оскіл”, — додав Трегубов.

Зокрема, він зазначив, що ворог намагається створити нову “точку напруги” на північ від Харкова, в районі Козачої Лопані.

Також він додав, що на Сумщині на лінії фронту теж спостерігається пожвавлення.

Раніше “Прямий” повідомляв, що на Костянтинівському напрямку станом на 21 червня 2026 року українські військові відбили 11 атак російських окупантів.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookXTelegram та Instagram.