Блокування доріг “євробляхерами”: поліція відкрила п’ять кримінальних проваджень
Поліція вже відкрила і розслідує п’ять кримінальних проваджень за фактом блокування доріг. В разі подальших спроб блокування транспортних комунікацій – до правопорушників будуть застосовуватися передбачені законом заходи.
Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.
Як зазначається, провадження відкриті у рамках статті 279 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу, виправних робіт, арешту і позбавлення волі.
Такі провадження відкриті за фактом блокування доріг у Рівненській, Черкаській, Чернігівській та Житомирській областях.
У поліції закликають водіїв нерозмитнених авто проводити акції протесту в рамках правового поля, не порушуючи прав інших громадян.
“Кожен громадянин має гарантоване Конституцією України право на мирний протест. Водночас обов’язком органів державної влади є не лише забезпечити права учасників таких мирних зібрань, а й не допустити порушення конституційних прав інших громадян, які не є учасниками цих масових заходів. Зокрема, їхнього права на вільне пересування”, – йдеться в повідомленні.
У поліції наголошують, що в разі подальших спроб блокування транспортних комунікацій – до правопорушників будуть застосовуватися передбачені законом заходи.
Нагадаємо, на Рівненщині представники “Авто Євро Сили” перекривали міжнародні траси у двох місцях: поблизу міст Рівне та Сарни. Під час акції біля обласного центру між правоохоронцями та активістами сталося кілька сутичок.
Нагадаємо, на Рівненщині авто протестувальника наїхало на начальника поліції.
Раніше “Прямий” повідомляв, що по всій Україні проходить акція протесту “Всеукраїнська акція непокори”, організована активістами громадської організації “Авто Євро Сила”. Організатори протесту запевняють, що акція безстрокова і вимагають скасування нещодавно прийнятих Верховною Радою законопроектів стосовно процедур розмитнення автівок на єврономерах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.