Бондар закликав Раду зупинити імпорт російської і білоруської електроенергії
Фото: Pixabay
Верховна Рада має терміново розглянути законопроект про внесення змін в Закон про ринок електроенергії щодо подовження повноважень регулятора.
Про це сказав народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Михайло Бондар на брифінгу в парламенті.
“Щодо енергетичної безпеки нашої країни, ми закликаємо керівництво Верховної Ради України включити в порядок денний законопроект 4493 ( Проект Закону про внесення змін до розділу XVII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про ринок електричної енергії» щодо подовження повноважень Регулятора) і невідкладно поставити його на голосування”, – сказав Бондар.
Він вважає імпорт російської і білоруської електроенергії зрадою інтересів України.
“Уряд краще б зайнявся питаннями, наприклад, шахтарів. Є на Львівщині шахта “Надія”, де є заборгованість по виплаті заробітної плати ще з вересня 2020 року. І в ліквідації цієї шахти також не враховано, наприклад, виплату заробітної плати шахтарям. Тому рекомендуємо невідкладно узгодити питання, які пов’язані з заборгованістю по заробітній платні шахтарям цієї шахти і внести через народних депутатів поправку до законопроекту, яким будуть вноситися зміни до бюджету на 2021 і врегулювати це питання”, – додав він.
“Ми неодноразово порушуємо питання, комітет Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу і ЖКХ не збирається і не вирішує проблеми, які є в енергетиці. Ми з колегами наполягали на тому, щоб члени комітету підтримали законопроект № 4493 і невідкладно надали можливість НКРЕКП врегульовувати питання імпорту електроенергії. На це ми почули під час виступу голови НКРЕКП в стінах парламенту, що, “які б ви закони, шановні народні депутати, не ухвалювали, ми все рівно залишаємо за собою можливість імпортувати і врегульовувати це питання на свій розсуд”, – зауважив Бондар.
Він закликав голову СБУ звернути увагу на такі заяви голови НКРЕКП і дати їм належну оцінку.
“Ми вважаємо, що ця людина не працює на українську державу, а працює на країну-агресора і пов’язану з нею Білорусь, яка імпортує свою електроенергію в Україну з атомної станції, побудованої на кошти РФ. Фактично, це є російська електроенергія”, – зазначив депутат.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.