Буде весело, точніше навпаки: експерт спрогнозував можливу коаліцію в новій Раді
У новій Верховній Раді найбільш логічною буде коаліція партій “Слуга народу” та “Голос”.
Про це пише політолог Тарас Березовець у своєму Telegram-каналі.
“За попередніми даними, склад Верховної Ради може бути наступним.
Слуга народу отримає 122 місця за списками і 125 в мажоритарних округах (всього 247 місць)
Оппоплатформа 37 і 6 відповідно (43)
Європейська солідарність 25 і 2 (27)
Батьківщина 23 і 2 (25)
Голос 18 і 2 (20)
Самовисуванці 49
Таким чином, найбільш логічною з урахуванням інтересів СН виглядає коаліція з Голосом, що дасть сукупно близько 270 голосів. СН життєво важлива спайка з Голосом, по-перше, щоб мати імідж проєвропейської, по-друге, Голос може дати свого прем’єра (я писав, що планують Владислава Рашкована), що практично гарантує продовження співпраці з МВФ, по-третє, ця коаліція в кінці кінців закріпить союз з Пінчуком (і його телеканалами), зробить Славу громовідводом (всі непопулярні реформи буде проводити Рашкован) і розмиє Голос як потенційного конкурента.
По суті, це той же союз БПП з НФ, який в кінцевому рахунку дозволив Порошенко знищити рейтинг Яценюка і його партії. Так само Зеленський буде знищувати в зародку (і ймовірно, знищить) партійний проект Вакарчука. Тут може знову стати в нагоді хтось на кшталт Михайла Саакашвілі.
Голос делегує в уряд ряд своїх міністрів, ймовірно, фінансів, і в гуманітарний блок. Спікером в такому розкладі стане Дмитро Разумков, віце-спікера віддадуть Батьківщині або Оппоплатформе. Перший віце-спікер також може бути з СН, начебто Стефанчук. Вважаю, що Батьківщину в коаліцію не візьмуть. Юля буде потрібна тільки для підголосовування окремих законів і внесення змін до Конституції.
Опозиція нічого не вирішуватиме і ні на що впливати не зможе. Буде як при Януковичі “правильна” опозиція в особі Медведчука і “неправильна” в особі Порошенка. З “правильної” будуть вести імітаційну боротьбу, а “неправильну” будуть гнобити кримінальними справами. Тим більше що зняти недоторканність з того ж Порошенка тепер питання суто технічне. Загалом, як сказав Парубій, буде весело. Точніше, навпаки”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.