Війна

Через обстріли частково знеструмлено шість областей України – Міненерго

Через обстріли частково знеструмлено шість областей України – Міненерго

фото: facebook Укренерго

У Донецькій області через бойові дії знеструмлені 34 населені пункти, унаслідок попередніх ворожих обстрілів без світла залишається частина споживачів ще в п’яти регіонах.

Про це Міністерство енергетики повідомило у Фейсбуці.

Так, частково знеструмленими через минулі обстріли є Запорізька, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області.

На територіях, де дозволяє безпекова ситуація, працюють ремонтні бригади.

Через негоду у Київській області повністю знеструмленими залишилися 11 населених пунктів, ще 35 – частково. У Чернігівській області без електропостачання опинилися 45 населених пунктів. Відновлювальні роботи тривають.

У Києві через технологічні порушення, зокрема викликані попереднім обстрілом, без світла залишилися 36 тисяч споживачів. Станом на цей час усі заживлені.

За добу електропостачання відновлене понад 64 тисячам споживачів. Більшість із них – абоненти у Києві, Донецькій та Харківській областях.

“Ситуація з генерацією та споживанням електроенергії стабільна та контрольована. Виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту в системі немає”, – зазначили в Міненерго.

Згідно з даними відомства, обсяг природного газу у сховищах за добу зріс майже на 27 млн кубометрів. Запаси блакитного палива сягнули 9,6 млрд метрів кубічних.

До слова, у Міненерго і “Укренерго” спростували недостовірну інформацію про нібито введення у травні графіків обмежень постачання електроенергії побутовим споживачам.

Слід зазначити, що напередодні НАЕК “Енергоатом” спростував заяви проросійських пропагандистських інформаційних ресурсів щодо повної зупинки роботи Запорізької АЕС.

Тим часом Україна та Польща 2 травня запустили в роботу міждержавну лінію електропередачі. Лінія вже успішно пройшла триденний тестовий період.

До слова, наприкінці квітня заступник міністра енергетики України Фарід Сафаров заявив, що рішення про збільшення тарифів на електроенергію доведеться ухвалити, інакше енергосистема не зможе підготуватися до наступної зими.

Нагадаємо, що наприкінці березня стало відомо, що тарифи на електроенергію залишаться незмінними до закінчення опалювального сезону.

Як повідомлялось, в Україні планують збільшити тарифи на комунальні послуги.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.