Суспільство

Черниш пояснив, як ватажки квазіреспублік можуть опинитися в Раді

Черниш пояснив, як ватажки квазіреспублік можуть опинитися в Раді

Вибори в ОРДЛО можуть стати інструментом, який дозволить потрапити ватажкам квазіреспублік до українського парламенту.

Про це в ток-шоу “Ехо України” на “Прямому” повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

“Ну, наприклад, проросійські політики, які, за задумом, мають прийти до влади. Це не обов’язково буде та сама людина. Дивіться, Захарченко зник, мається на увазі – з життя. Плотницький зник в Росії. А на їх зміну приходять люди, які не мають, за задумом, бути такими негативними персонажами. Мають бути нейтральні. Ну, “МММ” – ви знаєте, це не так вже й погано. І вони мають говорити і з іноземцями. Це теж питання легітимізації. “А що ви до нього маєте? Він же не стріляв в українських військових. Ні, не стріляв. Та він же позитивний такий”, – сказав міністр.

Він також наголосив, що саме тому ці заяви від французів, від американців, від німців про те, що вибори нелегітимні, і ми не збираємося визнавати, – це і є реальна підтримка України.

“Раптом з’явиться якийсь український політик і скаже: “Ви знаєте, я і до Путіна вхожий, я і з сепаратистами або з представниками окупаційних адміністрацій вхожий, та я і з іноземцями спілкуюся – давайте я буду місточком таким. Або ми будемо місточком. Давайте ми всіх помиримо”. І це буде крок за кроком, крок за кроком, просто м’якою силою, повільним рухом, зміна ситуації в країні, загальний фон: “Дивіться, наче не стріляють. Та хай воно так і залишиться. Давайте не будемо думати. Та радикали там щось кричать – не звертайте на них увагу”, – зауважив міністр.

Раніше “Прямий” повідомляв, що в Мінську сьогодні відбулося засідання ТКГ і робочих груп. На всіх групах українська сторона підняла питання скасування псевдовиборів, організованих Кремлем на окупованому Донбасі, їх невизнання.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.