Як відомо, 2 лютого Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти нардепа від ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака і контрольованих ним телеканалів каналів “112-Україна”, NewsOne, ZIK – “Новий формат”, “Аріадна ТВ”, “ТВ Вибір”, “Партнер ТВ” та “Лідер ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”, “Нові комунікації”.
Чинна голова Нацради виконує вказівки Офісу президента – Костинський
Чинна голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк виконує вказівки з Офісу президента.
Про це в ефірі “Прямого” заявив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у 2015-2020 рр. Сергій Костинський.
“Я скажу дуже неприємну річ. Насправді на сьогодні ми не мали б обговорювати фігуру Ольги Герасим’юк. Згідно з законом, ця людина мала покинути свою посаду ще два роки тому. Вона вже сьомий рік обіймає посаду, каденція якої, за законом, триває п’ять років. Чомусь влада нинішня в особі Офісу президента, на мій погляд, тримає цю людину на посаді. І, відповідно, я розумію, що вона виконує певні доручення. Якщо вона не розпочала системну роботу проти проросійського мовлення впродовж 19-21 років, значить таким було бачення Офісу президента, на мій особистий погляд”, – сказав Костинський.
На його думку, правові засади під роботу Герасим’юк підведені завчасно.
“Цю роботу у свій час очолював пан Олександр Ткаченко, який керував профільним комітетом Верховної Ради. Але це “схематоз”, який був організований для того, щоб сформувати підконтрольну Національну раду, щоб на чолі цього органу знаходилася людина, яка, на мій погляд, виконує доручення Офісу. Тому я вважаю, що за два роки президентства Зеленського, за два роки роботи нової Національної ради було втрачено час для реальної та ефективної боротьби з проросійським мовленням”, – додав Костинський.
Він зауважив, що через цю роботу ці російські телеканали могли б не повернутися до мовлення.
“Але час було втрачено. І, відповідно, для того, щоб виконати якісь політичні й кон’юнктурні завдання, було задіяно останній в цьому ряду орган, РНБО, який задіяв ці санкції. Я вважаю, що завдання першого рівня, другого рівня, третього рівня було провалено, тому скористалися останнім органом. Це неправильно, це не по-державницьки, це не системна робота і це створює ризики. Я вітаю, що ведеться робота по проросійських телеканалах, але я не вітаю методи, якими це ведеться. Я вважаю, що методи ризиковані та вони не досягають своєї мети”, – завершив Костинський.