Політика

Депутатка “Слуги народу” назвала закон про олігархів неконституційним і готова вийти з фракції

Депутатка “Слуги народу” назвала закон про олігархів неконституційним і готова вийти з фракції

Фото: Instagram

Народна депутатка від фракції “Слуга народу” Людмила Буймістер, яка була єдиною серед “слуг” хто проголосував проти законопроєкту про олігархів, заявила, що готова добровільно вийти з фракції не чекаючи санкцій керівництва партії через її голосування, повідомляє LB.

1 липня перед позачерговим засіданням Верховної Ради нардепка Людмили Буймістер заявила, що вона не буде голосувати за президентський законопроєкт по олігархах. Вже після голосування, коли Буймістер — єдина зі “слуг” не проголосувала “за” законопроєкт у першому читанні, глава фракції Давид Арахамія пообіцяв розслідування та можливі санкції. Буймістер прокоментувала своє рішення не голосувати за законопроєкт ініційований Зеленським та назвала його антиконституційним.

“Я не голосувала. Об’єктивно кажучи, треба покласти край практиці голосування за антиконституційні законопроєкти. Це вже не практика першого року. Ми потрапили до конституційної кризи. І ми просто з неї ніколи не вийдемо”, — вважає депутатка.

Буймістер була обрана не за партійним списком, а за мажоритарним округом (№223), тож у разі виключення з фракції депутатка не втратить свого мандату. Вона зазначила, що розмови про її виключення вже ведуться.

“Пропозиції щодо цього (вийти з фракції – прим.ред) не надходили. Єдине що. Вже у публічній площині я побачила коментар голови фракції. А також телеграм-канали написали про те, що можливо будуть розглядати це питання”, – заявила Буймістер.

Вона також додала, що готова “полегшити роботу” керівництву партії й залишити лави фракції за власним бажанням.

“Якщо президенту насправді не потрібна експертиза в арбітражі, не потрібна альтернатива та експертиза в енергетиці, це мої основні питання останні два роки. Дуже важко боротися з «вітряками». У нас повністю олігархічні регулятори, які мають бути незалежними. Не працює Антимонопольний комітет. Не приймаються реформи, щоб вони запрацювали. Якщо моя експертиза непотрібна, тоді я сама готова вийти зі “Слуги народу”. Єдине що, я б сказала це особисто пану Зеленському в обличчя. Думаю, що це справедливо”, — заявила вона.

Буймістер не уточнила, коли саме напише заяву про вихід з фракції. І додала, що не хоче керуватися виключно думкою глави “Слуг народ” Давида Арахамії. У разі свого виходу з фракції, нардепка ще не визначилася, чи буде позафракційною чи стане членом однієї з груп.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт № 5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Як відомо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Згодом депутати з фракцій “Європейська Солідарність”, “Батьківщина” і “Голосу” подали проєкт закону про запобігання олігархізації, монополізації і корупції, який на противагу проєкту Зеленського визначає чіткі правила і критерії визначення олігархів та інструменти для обмеження їхнього впливу.

Натомість народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” та інших парламентських політичних сил подали до Ради альтернативний законопроєкт про олігархів.

На думку спікера Верховної Ради Дмитро Разумкова у президентському законопроєкті про олігархів існує конфлікт інтересів, оскільки, гіпотетично, олігархи можуть бути в складі РНБО, яке й визначатиме людину олігархом.

За словами позафракційного депутата Гео Лероса закон про олігархів є початком диктатури Зеленського.

Водночас ексгенпрокурор України Руслан Рябошапка заявив, що законом про деолігархізацію Зеленський хоче забезпечити собі медіапідтримку з огляду низькі рейтинги напередодні виборів.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.