Експерт пояснив, чому не можна об’єднувати Міністерства економіки та фінансів в одну структуру
Об’єднувати в одну структуру Міністерство фінансів та Міністерство економіки тільки через “кадровий голод” – це дуже помилкова позиція.
Про це у ток-шоу “Прямий ефір” співзасновник Українського інституту майбутнього, директор економічних програм Анатолій Амелін.
“Об’єднувати тільки тому, що у нас не вистачає, як я чув, “кадровий голод” і “міністрів”, – це дуже помилкова позиція. Ну отримаємо два неефективних міністерства під однією структурою управління. Що, від цього буде краще? До речі, насправді, критично оцінюю об’єднання Міністерство економіки і Міністерство фінансів”, – сказав Амелін.
Він пояснив, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі, за великим рахунком, є замовником всіх реформ, включаючи фіскальну реформу.
“Якщо у нас в одному місці буде концентрація замовлення на реформу, виконання реформи Міністерством фінансів і контроль – то у нас конфлікт інтересів. Ніколи така модель ефективно працювати не буде. Те ж саме стосується інших відомств, які можуть бути об’єднані”, – додав Амелін.
Зазначимо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк в інтерв’ю 24 каналу заявив про необхідність скоротити кількість міністерств шляхом їх об’єднання.
“Треба зменшувати кількість міністерств. Можливо, об’єднувати їх по блокам. Наприклад, я був завжди прихильником об’єднання Міністерства економіки та Міністерства фінансів. Можна розглядати об’єднання Мінсоц і МОЗ. Тому що, врешті-решт, охорона здоров’я – це також певна соціальна функція”, – сказав Данилюк.
Раніше політичний експерт Тарас Чорновіл заявив, що основне завдання команди президента України Володимира Зеленського є отримання всіх гілок влади в країні.
Нагадаємо, представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив про створення партією “Слуга народу” коаліції у новому скликанні Верховної ради.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.