Новини

Газ в Україні може здешевшати на 25%: Вітренко назвав умову

Газ в Україні може здешевшати на 25%: Вітренко назвав умову

В Україні може значно знизитись ціна на газ за умови збільшення власного видобутку.

Про це в ефірі “Прямого” заявив виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Чи можуть люди мати надію, що газ буде дешевше?

– Так, таку надію потрібно мати. Оскільки Україна може видобувати набагато більше свого газу, повністю забезпечувати себе власним газом. Якщо це станеться, тоді, відповідно, газ буде дешевшим. Мало того, ми зараз намагаємося зробити так, щоб змусити “Газпром” продавати газ на кордоні Україна-Росія європейським компаніям, змусити “Газпром” розблокувати транзит через Росію для середньоазійського газу. Якщо це станеться, тоді, відповідно, моментально ціна газу буде нижча на 25%.

Чому зараз Захід не купляє газ прямо на кордоні Росії та України?

– Тому що “Газпром” не продає. “Газпром” не дає іншим компаніям, які видобувають газ в Росії, і їх багато. Це не тільки “Газпром” видобуває газ. Інші компанії видобувають більше газу в 4 рази, ніж споживає Україна. Є європейські компанії, які видобувають газ в Росії. Але вони не можуть газ вивезти з Росії або експортувати з Росії.

Їм не все одно, як купляють газ?

– Не все одно. Бо вони хочуть, щоб газ в Україні був дорожчий. Вони розуміють: якщо газ в Україні буде дешевшим, по-перше, люди будуть відчувати себе краще. По-друге, українська промисловість буде більш конкурентоздатною. А це означає розвиток економіки, це означає сильна Україна. Можливо, це не входить в плани Росії. “Можливо” – це я дипломатично кажу. Ми всі розуміємо, що вони хочуть.

Раніше виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив про порушення трудового законодавства через невиплату багатомільйонної премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, за словами глави НАК Нафтогаз України” Андрія Коболєва, питання високих премій співробітникам Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” можна вирішити шляхом приватизації компанії.

Нагадаємо, раніше Андрій Коболєв запропонував повернути гроші російському монополісту “Газпрому”, щоб зменшити премію, яку він і інші члени правління отримали за перемогу компанії в Стокгольмському арбітражі.

Крім того, Андрій Коболєв назвав моменти, які не до кінця влаштовують його у п’ятирічному контракті з російським “Газпромом”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.