Генсек Єврокомісії подає у відставку: відома причина
Генеральний секретар Європейської комісії Мартін Зельмайер заявив, що подасть у відставку “у кінці наступного тижня”, щоб заспокоїти побоювання з приводу головування Німеччини в керівництві Євросоюзу.
Про це повідомляє Politico.
Також Зельмайер заявив, що він провів бесіду з кандидатом на простий президента Єврокомісії від Німеччини Урсулою фон дер Ляйєн про його відставку, коли вона вперше приїхала до Страсбурга на зустріч з членами Європейського парламенту.
“Я сказав їй, що ця проблема виникне, і що вона повинна відповісти, незалежно від мене. Я сказав їй: найголовніше, щоб ви виграли це голосування”, – сказала він.
Сама Фон дер Ляйєн натякнула, що Зельмайер, який вважається одним з найвпливовіших закулісних керівників в Євросоюзі, піде, якщо вона стане президентом Єврокомісії.
Його відставка – поступка критикам, які стурбовані занадто великою кількістю німецьких чиновників у вищих ешелонах Європейської комісії.
Раніше голови держав та урядів Європейського союзу на позачерговому саміті ЄС ухвалили рішення про те, хто буде номінований на посаду президента Єврокомісії.
Читайте також: ВИБОРИ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ: ОСТАТОЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Вибори у Європарламент стартували 23 травня у Великобританії і Нідерландах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.