Новини

Гончарук заявив про створення агентства з управління держборгом

Гончарук заявив про створення агентства з управління держборгом

Кабінет міністрів України вирішив створити Агентство з управління державним боргом.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Тelegram-каналі.

“Уряд створив Боргове агентство для того, щоб наша країна не мала проблем із погашенням раніше взятих запозичень”, – йдеться у повідомленні.

Гончарук зазначив, що лише за 2019 рік успішна реалізація Мінфіном Середньострокової стратегії управління держборгом дозволила зекономити близько 19 млрд грн видатків з обслуговування державного боргу.

“Ще кращих результатів очікуємо завдяки запуску Боргового агентства, яке буде максимально оперативно та ефективно застосовувати інструменти для управління державним боргом. Створення Боргового агентства – необхідна умова виконання Плану дій Уряду зі зменшення витрат платників податків на обслуговування боргів”, – написав прем’єр.

Гончарук додав, що така модель вже успішно працює в Австрії, Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Швеції.

Нагадаємо, на кінець 2019 року державний борг України збільшився до 84,4 млрд доларів.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.