Новини

Кияни отримуватимуть нові платіжки за послуги ЖКГ: що змінилось

Кияни отримуватимуть нові платіжки за послуги ЖКГ: що змінилось

У квитанціях жителів Києва за комунальні послуги тепер відображатиметься повна сума за спожиті послуги без зазначення розміру субсидії, водночас сам порядок нарахування субсидій не змінився, а йдеться лише про перехід на монетизовану форму виплати субсидій.

Про це повідомив директор департаменту соціальної політики Київської міськдержадміністрації Руслан Світлий, передає “Інтерфакс“.

“Із 1 жовтня 2019 року уряд впровадив механізм монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонуватиме дві системи надання послуг у грошовій формі: готівкова та безготівкова. Монетизована пільга у безготівковій формі призначається пільговикам автоматично. Кошти надходитимуть на персональний рахунок АТ “Ощадбанк”, а звідти автоматично перераховуватимуться на оплату послуг”, – наводить слова Світлого прес-служба КМДА у вівторок.

Монетизована пільга в готівковій формі виплачуватиметься за бажанням пільговиків, які звернулися по допомогу до 12 жовтня 2019 року. Кошти виплачуватимуться щомісяця на особовий рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через центр виплат відділень “Укрпошти”.

У повідомленні зазначено, що підприємства, які надають житлово-комунальні послуги, здійснюють повне нарахування вартості комунальних послуг у платіжних документах без відображення розміру пільги, починаючи з листопада 2019 року (за послуги, надані в жовтні). Дізнатися розмір пільги можна в особистому кабінеті на офіційному сайті Ощадбанку та органах соціального захисту за місцем реєстрації.

Керівники, об’єднання та виконавці комунальних послуг до 25 вересня і 25 квітня подають підрозділам із питань соцзахисту населення інформацію про суму простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг. У разі отримання інформації про таку заборгованість пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі, переводять на безготівкову.

Після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів переводять з рахунків для виплати пільг на особові рахунки пільговиків в АТ “Ощадбанк”. У разі відсутності відкритого рахунку його відкривають за заявою пільговика.

У міськадміністрації зазначили, що в листопаді 2019 року пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі отримують 2509 киян-пільговиків на суму 2 млн 168 тис. 514 грн. Водночас 127 тис. 229 пільговиків отримують пільгу у безготівковій формі, обсяг коштів становить 81 млн 387 тис. 520 грн.

Також читайте: У новій програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ) будуть вимоги, пов’язані з ціною на газ для населення і відкриттям ринку землі.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.