Новини

Кличко позивається до Богдана, Гончарука та уряду – ЗМІ

Кличко позивається до Богдана, Гончарука та уряду – ЗМІ

Фото: Facebook

Міський голова Києва Віталій Кличко позивається до Кабінету міністрів, прем’єр-міністра Олексія Гончарука і керівника Офісу президента Андрія Богдана через рішення про звільнення його з посади голови КМДА.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” із посиланням на позови, подані до Окружного адміністративного суду Києва.

Зокрема, Кличко вимагає визнати протиправними дії уряду щодо внесення президенту подання від 4 вересня про звільнення і просить скасувати відповідну пропозицію прем’єра Гончарука.

Він аргументує вимоги у позові він тим, що його повноваження як київського міського голови становлять п’ять років і завершуються не раніше 16 листопада 2020 року. Таким чином, враховуючи, наведені вище положення щодо того, що жодна особа, окрім Київського міського голови, не може бути призначена головою КМДА, то повноваження Кличка як законно призначеного голови КМДА також не можуть бути припинені раніше цієї дати.

Інший позов поданий проти Богдана. Кличко звинуватив главу ОПУ в тому, що той перевищив свої повноваження, відправивши листа до Кабміну, на підставі якого уряд запропонував президенту звільнити Кличко.

Київський мер вважає, що такі питання – виключно повноваження президента і уряду. Позивач вважає дії Богдана такими, що грубо порушують Конституцію і положення про Офісі президента України, в якому серед повноважень керівника ОПУ не міститься ініціація питання про звільнення глав держадміністрацій.

У Кабінеті міністрів та Офісі президента поки що на подані Кличком позови не відреагували.

Кабінет міністрів УкраїниУряд 4 вересня погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА. За словами Гончарука, ухвала Кабміну надійде президентові Володимиру Зеленському, який ухвалить остаточне рішення.

Раніше Кличко звернувся до Верховної Ради для розпуску Київради VIII скликання.

Нагадаємо, 24 липня глава Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

14 серпня Кличко дав свідчення у НАБУ у кримінальному провадженні, яке відкрили за його зверненням. Провадження стосується публічної заяви Богдана про пропозицію йому якимись особами хабара в $20 млн, нібито від імені і в інтересах Кличка.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.