Новини

Ми будемо говорити про відкриту російську агресію під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи – Іонова

Ми будемо говорити про відкриту російську агресію під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи – Іонова

Під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи буде обговорюватись відкрита російська агресія. 

Про це в ефірі “Прямого” розповіла народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань Європейської інтеграції Марія Іонова.

“Ми не перестаємо, ні президент Україні, ні уповноважена з питань мирного врегулювання Ірина Геращенко, ні ми, як депутати, ні наше Міністерство закордонних справ використовувати будь-яку можливість і звертатись до наших міжнародних партнерів з закликом, щоб вони тиснули на Російську Федерацію”, – повідомила Іонова.

Вона нагадала, що чітку позицію, яка стосується українських моряків, як військовополонених висловили і Сполучені Штати, і Європейський Союз.

“Ми знаємо, що ми в процесі обговорення запровадження санкцій, що стосується відкритої Російської агресії в Керченській протоці. Ми знаємо, що і Меркель з Макроном звертались до Путіна – звільнити наших військовополонених моряків”, – додала вона.

Іонова розповіла, що російська агресія буде обговорюватись під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

“Ми також не можемо дозволити собі використати будь-який привід і звернутись, тому ми будемо говорити про цю відкриту російську агресію під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. В кінці лютого у нас Парламентський комітет асоціації з нашими колегами євродепутатами. Тут питання більше інструментарію. Вже Міністр закордонних справ заявив, що якраз ведуться такі перемовини. І дійсно на національному рівні, от як запровадили додаткові санкції наші литовські друзі, тобто ведуться двосторонні перемовини з окремими країнами ЄС.

Я б очікувала тиску від Єврокомісара Могеріні, яка відповідає за безпекові питання, щоб вона також відкрито – і більш частіше, і потужніше її голос звучав в зверненні до Путіна щодо наших заручників і військовополонених. Мені здається, що її голос був би додатковим важелем впливу на Російську Федерацію”,- сказала вона.

Іонова зауважила, що від початку агресії Росія порушує міжнародне право.

“Що стосується інших міжнародних організацій ми очікуємо візит на Донбас Міністра закордонних справ. Робота постійно ведеться. Я впевнена цей тиск призведе до результатів, тому що все ж таки, що стосується наших моряків, згідно Женевської конвенції, Росія від початку агресії порушує будь-яке міжнародне право. Це додатковий привід більш жорсткіше реагувати на такі порушення”, – повідомила Марія Іонова.

Нагадаємо, 4 січня у Києві відбулася робоча нарада уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової за участю заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза з членами команди захисту військовополонених українських моряків.

25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.

Також 24-ом родинам українських військовополонених моряків виплатили одноразову грошову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВСІ ЗАХОПЛЕНІ УКРАЇНСЬКІ МОРЯКИ ОГОЛОСИЛИ СЕБЕ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ

Президент України Петро Порошенко заявив, що вже завершено підготовку подання до суду на Російську Федерацію через акт агресії проти українських моряків.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.