Можливий обмін відбувається за сценарієм демонтажу української державності – Лапін
Можливий обмін полоненими відбувається за сценарієм демонтажу української державності.
Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат VIII скликання Ігор Лапін.
“Перш за все, хочу звернути увагу на те, що на сьогоднішній день наші керманичі держави роблять все, що відбувається по сценарію так званого демонтажу української державності. Тому що навіть самі розмови щодо включення ексберкутівців до списку обміну призводять, перш за все, до збурення суспільства. А другий момент – це дуже тривожний сигнал щодо переоцінки самої Революції гідності. А ми знаємо, що на сьогоднішній день проводиться тотальна демонізація попередньої влади, постмайданівської. І фактично це діє все в площині, яку Російська Федерація нав’язує українському суспільству: чим більше у нас тут між собою різних непорозумінь, тим веселіше плескають в долоні, в тому числі, в Москві. З приводу інших моментів. Ми знаємо, що дуже багато з тих людей, яких так звані ОРДЛО хочуть на обмін, крім тих беркутівців, будуть виторговуватися ще якісь речі. Давайте пригадаємо Нормандський формат, добавилися переговори по газу і пішли після цього, як то кажуть, питання щодо обміну. Але ми знаємо дуже багато людей, які не хочуть повертатися в ОРДЛО. Тому що вони вже тут засуджені, дехто вже щось і відсидів, а дехто пішов на співпрацю з українськими спецслужбами і розуміє, що при поверненні на окуповану територію в ОРДЛО їх просто там знищать. І ми знаємо, таких випадків дуже немало є. І з цього приводу також журналісти піднімали це питання: а що робити з людьми, які не хочуть їхати туди в ОРДЛО? А в ОРДЛО, тим не менше, будуть наполягати і будуть казати: та ні-ні, вони хочуть, давайте їх нам сюди. Якщо вони є цінними свідками, по прикладу Цемаха того ж самого, чи ще що-небудь”, – заявив він.
“Тобто на сьогоднішній день я бачу, як команда президента підставляє мужнє плече російській пропаганді, підставляє мужнє плече Росії і підставляє мужнє плече бойовикам ОРДЛО разом з їхніми керманичами. Хотів би також буквально одну цитату зауважити на те, що сьогодні завжди нав’язують тези щодо необхідності ведення переговорів з представниками так званих Донецька і Луганська. Я хочу сказати, що у нас в Україні, на тій території, що ми контролюємо, близько 3 мільйонів переселенців – це теж є представники Донецька і Луганська. І тому ті всі загравання з представниками, колабораціоністами, які співпрацюють з окупаційною владою, я вважаю, ні до чого хорошого не призведуть. Ще раз наголошую. Демонтаж державних інституцій, десакралізація влади в державі Україна – це є сценарій, який команда президента успішно на сьогоднішній день виконує. І ця терпимість народу просто як та пружина зжимається, але до якоїсь ступені воно зіжметься. Тому беркутівців віддавати, звичайно, не можна. Тому що, якщо не буде покаране зло, не буде почуття справедливості, то не буде тоді взагалі держави як такої”, – наголосив політик.
Адвокат сімей Небесної сотні Павло Дикань заявив, що звільнення тих, хто займався масовими вбивствами у центрі Києва у 2014 році є потуранням безкарності в Україні.
Раніше тристороння контактна група домовилася про повернення утримуваних осіб до кінця цього року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.