МЗС України відреагувало на візит Путіна до тимчасово окупованого Росією Криму
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із черговим не узгодженим з Україною візитом 23 листопада 2018 року президента Російської Федерації Володимира Путіна на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію України – Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.
Про це повідомляє прес-служба МЗС.
“Україна вважає цей візит, як і будь-які інші не узгоджені з українською стороною так звані поїздки російських посадовців до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна) грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна і Росія”, – йдеться у повідомленні.
У МЗС підкреслили, що Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є невід’ємною частиною України в її міжнародно визнаних кордонах.
“Це визнається всією міжнародною спільнотою, яка вже неодноразово давала належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації, у тому числі шляхом схвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також запровадження санкцій проти РФ як держави-окупанта”, – додали в МЗС.
Міністерству закордонних справ РФ направлено відповідну ноту протесту.
Нагадаємо, керівництво Російської Федерації на чолі з президентом Володимиром Путіном прибуло в анексований Крим задля того, щоб з так званим “урядом” обговорити тему “майбутнього Росії”.
Президент України Петро Порошенко заявив, що візит президента Росії Володимира Путіна до окупованого Криму є брутальним порушенням міжнародного права.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.