На кордоні з Угорщиною з’явилось “кладовище євроблях”: опубліковано фото
На Закарпатті біля КПП “Лужанка-Берегшурань” з угорського боку зростає кількість автомобілів покинутих їхніми власниками напризволяще. Деякі з них вже розграбовані.
Про це повідомляє Мукачево.нет.
Відзначається, що це автомобілі різних типів – від малолітражок до мікроавтобусів. Більшість з них мають угорські або польські номерні знаки, часом німецькі. На деяких видно пряме втручання грабіжників або вандалів – розбите скло, зняті колеса, руль, вирвана з корінням панель приладів тощо.
“Машини біля кафе “Hatar” (“Кордон”, – угор.) або просто у полі водії залишають давно. Зазвичай на кілька днів. Наприклад, якщо з документами не все гаразд. Але деякі, бачу, стоять роками. Їх і розбирають на запчастини. Хто це робить невідомо – можливо місцеві. Хоча й дивно, адже поруч будівля прикордонної поліції, все проглядається камерами. Але стоянка нелегальна, тож ніхто не слідкує”, – повідомив перевізник Іштван з Берегова, який перетинає кордон практично щодня.
Наразі ця кількість автівок збільшилася до майже сотні. Цілком можливо це пов’язано із новими законами, які ліквідували можливість для українців завозити автомобілі з іноземною реєстрацією у режимі транзиту.

Нагадаємо, 27 листопада на Чернівецькій митниці оформили перший автомобіль з європейською реєстрацією за новими пільговими умовами.
23 листопада президент України Петро Порошенко підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.
Раніше “Прямий” повідомляв, що по всій Україні проходила акція протесту “Всеукраїнська акція непокори”, організована активістами громадської організації “Авто Євро Сила”. Організатори протесту запевняють, що акція безстрокова і вимагають скасування нещодавно прийнятих Верховною Радою законопроектів стосовно процедур розмитнення автівок на єврономерах
8 листопада Верховна Рада України проголосувала у другому читанні за закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.
За підрахунком Львівської митниці ДФС, через блокування пунктів пропуску власниками “євроблях” у середньому за добу до держбюджету не надходить 30 мільйонів гривень.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.