На окупованій Херсонщині зростає ризик поширення сибірської виразки – ГУР
На тимчасово окупованій частині Херсонської області російські військові створюють небезпечну ситуацію, яка може призвести до поширення сибірської виразки. У ГУР вважають, що такі дії несуть загрозу місцевим жителям і не виключають, що Росія готує нову провокацію.
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
За інформацією розвідки, окупанти звозять до скотомогильників туші худоби, зараженої сибірською виразкою. На окупованій Херсонщині налічується майже пів сотні таких місць. Найнебезпечніші з них розташовані поблизу Асканії-Нової, Скадовська та Залізного Порту.
У ГУР кажуть, що росіяни утилізують заражених тварин без дотримання елементарних правил безпеки. Туші не спалюють, а просто закопують. Більшість скотомогильників давно не обслуговують. На них немає огорож чи інших захисних споруд, а деякі знаходяться менш ніж за кілометр від житлових будинків.
Ще одна проблема – високий рівень ґрунтових вод у районах, де розташована частина таких захоронень. У розвідці нагадали, що збудник сибірської виразки може залишатися життєздатним у ґрунті десятки років, а інколи й понад століття.
У ГУР попереджають, що через такі дії існує ризик зараження ґрунтів, худоби та людей. Крім того, розвідка не відкидає, що Росія може використати скотомогильники для провокації “під чужим прапором”, а потім спробувати звинуватити Україну у нібито застосуванні “біологічної зброї”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.