НБУ оштрафував “Укрпошту” майже на 2,5 млн грн: у чому причина
Генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігорь Смілянський/ Фото з відкритих джерел
Національний банк України оштрафував АТ “Укрпошта” майже на 2,5 млн грн за порушення вимог законодавства у сфері платіжних послуг.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Відомо, що компанія порушила вимоги низки нормативно-правових актів, зокрема:
- Закону України “Про платіжні послуги”;
- Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ;
- Правил зберігання, захисту, використання та розкриття таємниці надавача платіжних послуг, затверджених постановою Правління НБУ;
- Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних інструментів, затвердженого постановою Правління НБУ.
Зокрема, “Укрпошта” має сплатити штраф протягом 14 днів після отримання відповідного рішення Національного банку.
Раніше “Прямий” повідомляв, що генеральний директор АТ “Укрпошта” Ігор Смілянський відреагував на рішення Національного банку, який визнав його таким, що не відповідає вимогам до керівника надавача фінансових платіжних послуг. Очільник компанії назвав дії НБУ “зведенням рахунків” і заявив, що оскаржуватиме це рішення.
Також Національний банк України визнав генерального директора АТ “Укрпошта” Ігоря Смілянського таким, що не відповідає вимогам щодо професійної придатності. Відповідно до рішення регулятора, компанія має призначити нового керівника.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, X, Telegram та Instagram.