Новини

Новий закон про ринок землі є ідеальним для оліграхів – Кулик

Новий закон про ринок землі є ідеальним для оліграхів – Кулик

Відсутність структури, яка б захищала власників землі дає можливість вчиняти рейдерські захоплення ділянок, придбаних іноземними інвесторами, які прийдуть в Україну після відкриття земельного ринку.

Про це в ефірі “Прямого” заявив директор центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

“Представники великого капіталу, олігархи прямо казали, що закон є ідеальним для них саме у такій редакції й нічого не потрібно в ньому змінювати. Вони зацікавлені у тому, щоб селянин міг продати свій пай”, – сказав експерт.

Кулик також зауважив, що з відкриттям ринку землі в Україні з’явиться можливість вчиняти рейдерські захоплення земельних ділянок, які придбають іноземні інвестори.

“Ми знаємо про рейдерські захоплення і пограбування фермерів, відбирання у них збіжжя за фальшивими рішеннями судів. Відомо також про незаконні зміни у нотаріальних актах і позбавлення права власності на ті чи інші земельні ділянки. І зараз з’явиться можливість пустити на український земельний ринок інвесторів, а потім “рейдернути” їх. Адже немає структури захисту інтересів власника, який міг би бути на цій землі”, – зазначив експерт.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада України прийняла у першому читанні запронований президентською партією “Слуга народу” законопроєкт № 2178-10 про ринок землі.

Депутат “Європейської Солідарності” Софія Федина в ефірі “Прямого” зазначила, що партія підтримує створення ринку землі в Україні, але категорично проти того формату, в якому його пропонує “Слуга народу”.

Депутат “Європейської Солідарності” Микола Княжицький сказав, що якщо сьогодні проголосують за ринок землі “слуг народу”, партія підтримає тих, хто протестує проти нього.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.