Суспільство

Очільники міськрад повинні нести більшу відповідальність за свої неправомірні рішення – Луценко

Очільники міськрад повинні нести більшу відповідальність за свої неправомірні рішення – Луценко

Керівники місцевих рад мають нести більшу відповідальність за свої неправомірні рішення. Про це представник президента у ВР, народний депутат України фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Ірина Луценко заявила під час засідання Погоджувальної Ради.

Вона нагадала, що в звіті про Угоду про Асоціацію з ЄС вказано, що Україна провела проєвропейських реформ більше, ніж за всі роки незалежності.

“11 кварталів поспіль відбувається зростання української економіки і ріст ВВП. А головним результатом підписаної Угоди про Асоціацію є реформа децентралізації, яка дала дуже вагомий результат для місцевих бюджетів та місцевих органів самоврядування. Протягом 2017-2018 років ці бюджети досягли 50% доходів, якщо порівняти центральний та місцеві бюджети. В 2019 році бюджет буде сформований таким чином: для органів місцевого самоврядування кошти будуть складати 52% – місцеві громади і 48% – Державний бюджет”, – сказала Луценко.

Вона також підкреслила, що керівники місцевих громад мають нести більшу відповідальність.

“Мери, як наприклад Сміли, не повинні виписувати собі премії і проводити підтримку посадових окладів, а вчасно розраховуватись з “Нафтогазом”, щоб забезпечити місцеве населення теплом. Чи десятки мільйонів гривень тримати на депозитах, як мер Львова, що привело до смерті 4 пожежників на Грибовицькому сміттєзвалищі. За 11 років перебування на посаді мера можна було побудувати сміттєпереробний завод.

Президент і уряд не повинні займатися питаннями органів місцевого самоврядування”, – зауважила Луценко.

Нагадаємо, що 5 жовтня в Україні офіційно розпочався опалювальний сезон, проте у місті Сміла Черкаської області люди залишаються без тепла. Місто увійшло в сезон з багатомільйонними боргами.

Через відсутність опалення у міській лікарні Сміли розпочали евакуацію пацієнтів, адже температурах в закладі впала до +3 градусів, що нижче визначеного санітарно-гігієнічними нормами мінімально допустимого рівня.

Президент України Петро Порошенко 15 листопада доручив негайно увімкнути постачання газу та тепла в місті Сміла, де вже вкотре зривається опалювальний сезон.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.