Перемир’я на Донбасі не діяло жодного дня – Чорновіл
Росія на Донбасі щоденно порушує умови перемир’я, проте чинна влада вважає, що воно працює.
Про це в ефірі “Прямого” заявив політолог Тарас Чорновіл.
За його словами кожне перемир’я будується на угоді, яка забороняє проведення окремих дії чи операції в зоні конфлікту.
“Що стосується перемир’я – суть перемир’я завжди закладається у відповідній угоді в якій виписано нащо це перемир’я поширюється. Суть перемир’я, яке мало початися влітку передбачало не тільки припинення обстрілів, які не припинилися, а повне припинення розвідувальної діяльності, диверсійної, створення траншей, додаткових блок-постів, нових оборонних укріплень. просування їх в нейтральну зону і тому подібне. Всі ці речі, без винятку, російська сторона порушила”, – заявив політолог.
Він зазначив, що українське командування не реагує на порушення окупантами умов перемир’я.
“Українська сторона на це ні разу не зреагувала, більше того – пробувала їх виправдати. Зате коли наші бійці спробували укріпити свої позиції на одній із ліній фронту їх звідти терміново відвели. При цьому, ще й звинуватили у порушенні перемир’я. Тому насправді перемир’я не діяло жодного дня, навіть в ті дні коли випадково сталось так, що росіяни не стріляли – перемир’я відповідно до тієї угоди не діяло”, – підкреслив Чорновіл.
“Його весь час пробувало прикрасити українське командування – занижуючи навіть ті дані про, які говорили ОБСЄ, приблизно в десять разів. Я вважаю, що це була спроба видати бажане за дійсне на користь ворога”, – додав політолог.
Нагадаємо, 10 лютого російський снайпер поранив бійця ЗСУ на Донбасі.
За словами Ірини Геращенко Україна щотижня втрачає на війні героїв, а влада називає це “поодинокими випадками”.
Раніше Арестович заявив, що попри смерті українських бійців на Донбасі, наразі нема жодних підстав говорити про порушення перемир’я. радник з інформаційної політики української делегації у тристоронній контактній групі Олексій