Перша виставка історії кіно у “Довженко-центрі”: подробиці “Прямого”
Перша виставка у нещодавно відкритому у “Довженко-центрі” музеї кіно розповідає про один з найуспішніших періодів в українському кінематографі – 20-ті роки минулого століття.
Її відвідали журналісти “Прямого”.
У той час Веускраїнське фотокіноуправління (ВУФКУ) виробляло якісні фільми, які охоче купували за кордоном. На той час українське кіновиробництво конкурувало з Голівудом.
На виставці показують майже 30 годин архівних відео. Деякі фільми довелося шукати за кордоном. Зокрема, вдалося повернути 20 українських стрічок з Росії. Іван Козленко, керівник “Довженко-центру”, розповів, що три фільми віднайшли у німецькій, французькій та японській кінотеках.
Кіно у 20-ті швидко стало масовим, кінотеатри були дуже розповсюджені. У тому числі були і пересувні екрани, що транслювали кіно в українській глибинці. Чимало селян на той час були неписемними, і для них знімали так звані культурфільми – короткі ролики про правила гігієни чи догляду за господарством.
Співробітники музею уточнили, що тут нема постійних експозицій. Отже, виставки про різні епохи кіно будуть змінюватися.
Нагадаємо, музей кіно відкрили 12 вересня. Відкриття було приурочене до Дня українського кіно, яке відзначають кожну другу суботу вересня.
Раніше повідомлялося, що польсько-українсько-британський фільм “Ціна правди” переміг на кінофестивалі у місті Гдині.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.