Піар для Зеленського, плюс Коломойському та збитки для держави: як влада передала “Енергоатом” під контроль агента Деркача
Влада передала під контроль Андрія Деркача державну компанію “Енергоатом”. Піар для Президента, плюс для Коломойського, збитки для держави. Атомні парадокси нашої країни.
Про це йдеться в новому розслідуванні “Watchdogs“.
Кожен із нас відчув зростання тарифів. Це навіть спровокувало хвилю тарифних майданів по всій країні. Але насправді в такий спосіб ми побачили лише верхівку енергетичного айсбергу. Якщо говорити про електрику, то перш, ніж вона потрапляє до наших осель, проходить великий шлях від енергогенеруючих потужностей до енергопостачальних компаній. Але головна ланка у ньому – державна компанія Енергоатом. Від її стабільності залежить багато – і наявність світла в оселі, і наповнюваність державного бюджету. Але от біда – державний Енергоатом нині опинився на межі фінансової прірви.
По “Енергоатому” загальні цифри за весь 20й рік поки не опубліковані, але 30-го грудня в.о. голови компанії Петро Котін заявив, що за 20-тий рік збитки складатимуть більше 7 млрд грн. Нагадаю, що за результатами 19-го року Енергоатом мав понад мільярд чистого прибутку. Тобто буквально за півтора роки кудись пропали вісім мільярдів гривень, уявляєте?
І це перш за все питання до топ-менеджменту компанії, яка є найбільшим виробником електрики в країні. До кінця 2019 року НАЕК очолював Юрій Недашковський, потім туди ненадовго зайшов т.в.о. Павлишин, а от рівно рік тому – у лютому 20го, – Офіс Президента почав заводити туди зовсім нову команду, і понеслася!
А тепер поіменно! Послідовно туди призначили трьох людей – т.в.о. президента Котіна, і двох віце-президентів Германа Галущенка і Хартмута Якоба. Пан Котін хай не ображається, але жоден із експертів, з якими я говорив, не вважає його реальним керівником. Справжніми рішалами називають Галущенка і Якоба. Але найцікавіше, хто є кінцевим бенефіціарним власником цієї парочки.
“ЕНЕРГОАТОМ” НАПРЯМУ КОНТРОЛЮЮТЬ ДЕПУТАТ ДЕРКАЧ І ЗАСТУПНИК ОП ТАТАРОВ – ЛЕРОС
Нагадаємо, народний депутат Гео Лерос заявив, що за публікацією так званих “плівок Деркача” стоїть Офіс президента Зеленського.
Як відомо, 20 травня 2020 року під час пресконференції президент Зеленський публічно прокоментував так звані “плівки Деркача”, заявивши, що Генпрокурор Ірина Венедіктова вже відкрила провадження. Він зазначив, що правоохоронні органи мають реагувати на інформацію з цих аудіозаписів.
“Про Порошенка і Байдена, так, я чув, я прокоментую. Думаю, це не останній дзвоник, який побачать українці. Реагувати має прокуратура, правоохоронні органи. Генеральний прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне провадження за заявою депутата Деркача, будуть розслідувати”, – сказав Зеленський.
За словами народного депутата від “Європейської Солідарності” Олексія Гончаренка, віцепрезидент НАЕК “Енергоатом” Якоб Хартмут володіє акціями російської компанії “Федеральна мережева компанія Єдиної енергетичної системи”, яка будувала і зараз експлуатує лінії електропередачі в окупованому Росією Криму.
У “ЄС” також повідомили, що Офіс президента України розрахувався з народним депутатом Андрієм Деркачем за оприлюднення ним сфальсифікованих записів переговорів Петра Порошенка і Джо Байденом контролем над “Енергоатомом”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.