Після скандалу з аудіозаписами Труба і Богдан мали б піти у відставку – Смолій
Керівник Офісу президента Андрій Богдан і голова Державного бюро розслідувань Роман Труба мали б піти у відставку після скандалу з оприлюдненням аудіозаписів їхніх розмов щодо справ Майдану, переслідування опозиційних політиків і впливу на Національний банк України.
Про це в ефірі “Прямого” заявив політолог Андрій Смолій.
“Очевидно, що пан Богдан, який є фігурантом “касетного скандалу №2″, і пан Труба повинні були піти у відставку. В цивілізованій державі посадові особи, які фігурують у тих чи інших скандалах, йдуть у відставку. А якщо не йдуть самі, то їх звільняє президент або інша посадова особа. В нашому випадку ми не побачили адекватної реакції ані президента, ані правоохоронних органів, ані монобільшості у парламенті. Єдине, до чого може призвести ця історія – це те, що Труба позбудеться своєї посади в рамках реформи ДБР, але не як людина яка порушила закон”, – сказав політолог.
Смолій додав, що виконання замовлень Офісу президента дискредитує ДБР як незалежний слідчий орган.
“Нинішня влада знаходиться у своїй, паралельній реальності й не відповідає запитам ані суспільства, ані запитам наших міжнародних партнерів, ані законам України. Навіть сам Труба визнав, що в його кабінеті було прослуховування. Значить, що проти всіх причетних до цього скандалу повинні були відкрити кримінальні провадження. Ці люди порушували закон, виконуючи замовлення Офісу президента і тим самим знищили ДБР як незалежний слідчий орган”, – наголосив експерт.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.