Згодом Володимир Зеленський заявив, що рішення РНБО щодо санкцій проти телеканалів Козака базуються виключно на висновках СБУ
Політику щодо припинення російського мовлення розпочав Порошенко у 2014 році – Костинський
Політику щодо припинення російського мовлення розпочав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко у 2014 році.
Про це в ефірі “Прямого” заявив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у 2015-2020 рр. Сергій Костинський.
“Робота щодо припинення мовлення проросійських і російських телеканалів ділиться на два етапи. Активна фаза сягала з 14 по перший квартал 20 року. Це період, коли при Петрі Порошенкові та безпосередньо за його участі було призначено чиновників, які безпосередньо опікувалися цим питанням. І навіть коли вже Порошенко не був президентом, то в 19 і трошки ще на початку 20 року ця робота і ця політика щодо припинення російського мовлення продовжувалася по інерції. Тому що продовжували працювати чиновники, призначені при Порошенку і безпосередньо Порошенком”, – сказав Костинський.
“А вже чистий період, коли ми можемо говорити, що це вже є епоха Володимира Зеленського, починається з березня 2020 року, коли Зеленський перезавантажив Національну раду, в якій виявилося, що з восьми членів Нацради шестеро – колишні співробітники “1+1” та “Кварталу 95″. Це чистий період”, – додав він.
Як відомо, 2 лютого Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти нардепа від ОПЗЖ та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака і контрольованих ним телеканалів каналів “112-Україна”, NewsOne, ZIK – “Новий формат”, “Аріадна ТВ”, “ТВ Вибір”, “Партнер ТВ” та “Лідер ТВ”, “ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ “112-ТВ”, “НОВИНИ 24 ГОДИНИ”, “Нові комунікації”.