Політика

Прагнуть ескалації на Донбасі: в МЗС прокоментували рішення РФ щодо мандату ОБСЄ

Прагнуть ескалації на Донбасі: в МЗС прокоментували рішення РФ щодо мандату ОБСЄ

Фото: Facebook OSCE SMM

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на інформацію стосовно того, що Російська Федерація не буде продовжувати мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні.

Як повідомляє пресслужба МЗС, в українському дипломатичному відомстві вважають, що у такий спосіб Росія хоче спричинити ескалацію на Донбасі.

“Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати і збільшувати поставки зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій і Луганській областях, що може привести подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту”, – йдеться у повідомленні міністерства.

Окрім цього, в МЗС підкреслили, що такий крок з боку РФ, є черговим продовженням дій Росії, спрямованих на свідомий саботаж імплементації Мінських домовленостей, зокрема параграфу 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, який передбачає забезпечення постійно діючого моніторингу та верифікації з боку ОБСЄ державного кордону між Україною та Росією.

У відомстві засудили деструктивну позицію Росії зазначили, що розглядають її в контексті інших дій Москви, спрямованих на блокування прогресу в рамках міжнародних політико-дипломатичних зусиль з врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

“Забезпечення прозорості на російсько-українському кордоні є невід’ємною передумовою вирішення російсько-українського збройного конфлікту”, – йдеться у повідомленні пресслужби МЗС.

Зазначається також, що Україна вимагає від Росії негайно припинити деструктивні дії щодо наглядової місії ОБСЄ, виконати всі взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських угод з метою деескалації безпекової ситуації та подальшого врегулювання збройного конфлікту політико-дипломатичними засобами.

Нагадаємо, Російська Федерація не стане продовжувати мандат місії ОБСЄ на російсько-українському кордоні. Поточний мандат втратить силу після 30 вересня.

Раніше через рішення Російської Федерації мандат місії ОБСЄ на російсько-українському кордоні продовжено лише на два місяці, замість чотирьох.

Нагадаємо, що російські найманці не пропустили спостерігачів місії ОБСЄ через блокпости біля населених пунктів Заїченко й Безіменне в Донецькій області. У такий спосіб окупанти намагаються приховати свої злочини.

Крім того, спеціальна Моніторингова Місія ОБСЄ фіксує погіршення безпекової ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил. Зокрема зона поблизу ділянки розведення сил і засобів біля Золотого поступово перетворюється на “гарячу точку”.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.