Політика

Процес обміну полоненими розпочався 7 серпня – Зеленський

Процес обміну полоненими розпочався 7 серпня – Зеленський

Процес повернення українських бранців Кремля розпочався на початку серпня, з телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це в етері Прямого заявив президент України Володимир Зеленський

“Поверненням наших героїв. Хочу сказати, що зараз ми можемо говорити про все відверто. 7 серпня 2019 року, незважаючи на будь-які перепони і розмови, у нас все ж таки відбулась телефонна розмова з президентом Росії Володимиром Путіним. Ми домовились про перший етап розблокування нашого діалогу і перший етап припинення війни, повернення наших військових, наших полонених, наших моряків, повернення наших територій”, – заявив Зеленський.

За словами президента, тоді було домовлено про створення робочих груп. На цьому Зеленський вважає, що перший етап обміну полонених виконаним

“Я, як президент України Володимир Зеленський, і президент Росії Володимир Путін зробили все, що пообіцяли. І зробили все, не змінюючи по ходу наші домовленості. Я думаю, що повернення наших хлопців – це дуже радісне відчуття повинно бути в кожного з вас. Давайте поаплодуємо всім, хто це робив. Я хочу подякувати нашому офісу, нашій команді, нашому омбудсмену. Ми створили робочу групи. Від нас керував цією робочою групою Андрій Єрмак. Хочу йому подякувати”, – заявив Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні, 7 вересня, українські військовополонені моряки і політв’язні повернулися додому.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявляє, що Україна та Росія підходять до “фіналізації” переговорів щодо обміну утримуваними особами.

Раніше ключового свідка у справі збиття літака рейсу МН17 бойовика Володимира Цемаха суд звільнив з-під варти під особисте зобов’язання.

Засновник британського розслідувального видання “Bellingcat” Еліот Гіґґінс висловив думку, що Україна погодилася видати Росії ключового свідка у справі збиття літака рейсу МН17 в обмін на звільнення українських полонених.

До того міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що 2 вересня на зустрічі у “нормандському форматі” на рівні політичних радників, що відбулася в понеділок у Берліні, йшлося про виконання конкретних домовленостей, які відкриють шлях до зустрічі на вищому рівні, при цьому про обмін заручниками та полоненими не говорили.

Зазначимо, що повернення очікували ще наприкінці літа.

30 серпня до аеоропрту “Київ” (Жуляни) з’їхалося багато журналістів, згодом – родичі захоплених Росією українських моряків. Причиною для цього стала інформація про те, що вже у найближчий час туди прибуде літак із українськими полоненими.

Проте у той день українці таки не повернулися, натомість в Офісі Президента України уже наголосили, що переговори не завершилися. Це підтвердили і в СБУ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.