РФ можна долучити до другого Саміту миру – МЗС
фото: Reuters
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росію можна долучити до другого Саміту миру за форматом “зернової угоди”, уникнувши прямих контактів з російською стороною.
Про це він повідомив в ефірі телемарафону.
Кулеба пояснив, що залучення Росії до другого Саміту миру може відбуватися за аналогією з укладанням Чорноморської зернової ініціативи. В такому разі Україна вела перемовини з Туреччиною та ООН, які, своєю чергою, комунікували з Москвою. Угода була оформлена як два окремі документи, підписані між Туреччиною, ООН та Україною, а також між Туреччиною, ООН та Росією.
“І угода виглядала як документ, підписаний між Туреччиною, ООН та Україною, а також Туреччиною, ООН та Росією — так зліпилася угода, ” — додав Кулеба.
Міністр підкреслив, що Київ не бажає прямих контактів з російською стороною через злочини, які Росія вчиняє проти України, а також через її стратегічну мету знищення української держави.
“Я хочу всім нагадати, що стратегічна мета Росії залишається незмінною — знищення Української держави, ” — наголосив Кулеба.
Нагадаємо, 16 червня учасники Глобального саміту миру у швейцарському Бюргенштоку погодили спільне комюніке. Вони підтвердили відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності будь-якої держави, включно з Україною.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що другий саміт миру може відбутися до президентських виборів у Сполучених Штатах Америки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.