Політика

Росія блокує перемовини та продовжує дестабілізацію – нова адміністрація США вперше озвучила заяву щодо Донбасу

Росія блокує перемовини та продовжує дестабілізацію – нова адміністрація США вперше озвучила заяву щодо Донбасу

Попри мирні переговори Росія на Донбасі продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні та намагається підірвати суверенітет держави. 

Про це під час засідання Радбезу ООН заявив представник нової адміністрації США, політичний координатор Місії США при ООН Родні Гантер, повідомляє Укрінформ.

“З 2014 року дії Росії на сході України призвели до загибелі понад 13 тисяч людей та виникнення 1,5 мільйона переміщених осіб серед українців. Крім того, через її діяльність ще 3,4 мільйона потребують гуманітарної допомоги”, – підкреслив представник США.

За його словами останнім часом Росія активізувала зусилля щодо дестабілізації ситуації в Україні.

“Росія продовжує заперечувати, що це вона контролює конфлікт на сході України, і брехливо називає себе посередником у цьому конфлікті, хоча насправді вона є підбурювачем”,- зауважив Гантер.

Представник США підкреслив, що Москва, яка заблокувала значущий прогрес у дипломатичних переговорах – продовжує озброювати, готувати, фінансувати й керувати своїми силами на окупованих територіях, а також підтримувати самопроголошену “владу” на місцях.

“Президент Путін під час Нормандського саміту 2019 року погодився вжити заходів для поліпшення гуманітарної ситуації, а також у сфері безпеки на місцях. Однак згодом Росія намагалася зашкодити реалізації цих самих кроків у Тристоронній контактній групі як напряму, так і через своїх ставлеників”, – наголосив американський дипломат.

Крім того, він закликав Росію звільнити понад 100 затриманих політичних в’язнів з України, в тому числі на тимчасово окупованій території Криму.

Американський представник висловив серйозну стурбованість недопущенням представників СММ ОБСЄ на окуповані території під приводом карантинних обмежень.

“Росія повинна негайно припинити агресію на сході України та припинити окупацію Криму. Ми закликаємо РФ вивести свої сили з України, припинити підтримку своїх ставлеників та інших збройних формувань, а також виконати всі зобов’язання в межах Мінських домовленостей”,- заявив Родні Гантер.

Нагадаємо, США закликали країни ООН до участі у Кримській платформі. 

Раніше в ОБСЄ повідомили, що Росія відмовляється відкрити КПВВ на Донбасі виправдовуючись пандемією коронавірусу.

Як повідомлялось раніше, в ООН заявили, що на Донбасі понад три мільйони людей потребують гуманітарної допомоги. 

Крім того, Олексій Резніков заявив, Росія посилює ізоляцію окупованих територій України.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.